Do oferty McDonald's trafi kolejny wariant Drwala. Już o nim głośno

Do oferty McDonald's trafi kolejny wariant Drwala. Już o&nbspnim głośno

Nowy burger Drwala z plackiem ziemniaczanym pojawi się w McDonald's. Informację potwierdziła w mediach społecznościowych sieć fast food. Do końca roku w menu McDonald's obecnych może być już aż sześć wariantów kanapki Drwala. Kiedy premiera burgera Drwala z plackiem ziemniaczanym?

Burger drwala z plackiem ziemniaczanym

Początkowo były to jedynie nieoficjalne informacje. Według nich w ofercie Drwala w McDonald's miała pojawić się w tym roku zupełnie nowa kanapka. Mowa o burgerze Drwala z plackiem ziemniaczanym. Po chwili w Internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające składniki nowej kanapki.

Jak się okazuje, nieoficjalne donosy okazały się być prawdą. W piątek 9 grudnia McDonald's (niebezpośrednio) potwierdził informacje na temat burgera Drwala z plackiem ziemniaczanym. Znana sieć restauracji fast food umieściła na swoim profilu w mediach społecznościowych wpis nawiązujący do pojawiających się w Internecie informacji na temat burgera Drwala z plackiem ziemniaczanym z komentarzem: "Kiedy Internety wiedzą wcześniej niż admin".

Choć nie bezpośrednie, możemy ten komentarz uznać za potwierdzenie. Kanapka Drwala z plackiem ziemniaczanym pojawi się w ofercie McDonald's. Oznacza to, że do oferty zimowej z burgerem Drwala niebawem trafi zupełna nowość. Kiedy dokładnie?

Kiedy premiera Drwala z plackiem w McDonald's?

McDonald's jak zawsze pozostawia wiele niedopowiedzeń. Biuro prasowe sieci już wielokrotnie przypominało nam o tym, że informacje o premierach pozostają tajemnicą aż do momentu samej premiery. Aż do połowy stycznia nie znaliśmy zatem oficjalnej daty premiery burgera Drwala z plackiem ziemniaczanym. 

Początkowo domyślano się, kiedy kanapka z plackiem pojawi się w ofercie. Dokładnie mowa było o przedświątecznej środzie 21 grudnia. Skąd ten pomysł? To właśnie wtedy w ofercie McDonald's miał pojawić się burger Drwala na ostro. Wielu internautów spekuluje, że wraz z tą wersją kanapki, do menu McDonald's trafi także Drwal z plackiem ziemniaczanym.

Nowy termin! Wiemy, kiedy Drwal z plackiem pojawi się w McDonald's!

Mimo pierwotnych domysłów, według których kanapka Drwala z plackiem ziemniaczanym miała pojawić się w restauracjach McDonald's 21 grudnia br., na próżno szukać w menu tej właśnie pozycji. 

Prawdą okazały się natomiast informacje dotyczące Drwala na ostro, rzeczywiście pojawił się w aplikacji oraz restauracjach McDonald's w środę 21 grudnia. Jednak nic straconego. 

McDonald's uchylił rąbka tajemnicy odnośnie premiery Drwala z plackiem ziemniaczanym. Sieć fast food przekazała w swoich mediach społecznościowych, że na zupełnie nowy wariant burgera Drwala będziemy musieli poczekać do nowego roku. Jednocześnie w komentarzu McDonald;s potwierdził, że Drwal z plackiem ziemniaczanym będzie dostępny w menu: "Będzie, będzie, ale nie od dziś, a od przyszłego roku ;)".

W odpowiedzi na pytania naszej redakcji, biuro prasowe McDonald's nie zdradziło dokładnej daty premiery burgera Drwala z plackiem ziemniaczanym. Wiemy natomiast, że nastąpi to w styczniu 2023 roku. 

Jak udało się nam dowiedzieć, oficjalna premiera Drwala z plackiem ziemniaczanym została zaplanowana na środę 18 stycznia. 

Ile kosztuje Drwal z plackiem ziemniaczanym?

Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym właśnie pojawił się w ofercie McDonald's. Ile kosztuje Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym w zestawie? Cena za burger z plackiem ziemniaczanym w zestawie z frytkami i napojem trzeba zapłacić około 33,90 zł. Cena samego Drwala z plackiem to natomiast koszt 27,40 zł. 

Oznacza to, że najnowszy Drwal nie zajmie pozycję najdroższej pozycji w zimowym menu. W dalszym ciągu prześciga go Podwójny Burger Drwala, który kosztuje około 29,90 zł. 

Skład kanapki Drwala z plackiem ziemniaczanym

Bazując na informacjach, które w nieoficjalnej formie pojawiły się niedawno w internecie, głównym wyróżnikiem nowej kanapki Drwala będzie placek ziemniaczany, który zastąpi będzie dodatkiem do mięsa wołowego. Pełny skład kanapki prezentuje się następująco:

  • bułka,
  • bekon,
  • placek ziemniaczany,
  • kotlet serowy w panierce,
  • mięso wołowe,
  • krojona sałata,
  • prażona cebula,
  • sos z przyprawami.

Co z kanapką Zbójnicką?

Najnowszy wariant kanapki Drwala z plackiem ziemniaczanym łudząco przypomina obecną kiedyś w McDonald's kanapkę zbójnicką. Mogliśmy znaleźć w niej właśnie – placek ziemniaczany, mięso, bekon. Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma kanapki jest obecność panierowanego sera i prażonej cebuli (które ma pojawić się w kanapce Drwala z plackiem ziemniaczanym").

Już trzy lata temu McDonald's komentował, że "Zbójnik wybrał się na urlop, ustępując miejsca Drwalowi". Po paru latach okazało się to dosłownym znaczeniem i burger Drwala z plackiem ziemniaczanym zastąpił kanapkę zbójnicką.

Ile kosztuje Drwal z plackiem ziemniaczanym?

Podobnie jak w przypadku dokładnej daty premiery, McDonald's nie dzieli się informacjami na temat ceny nowych produktów. Możemy się jednak spodziewać, że cena kanapki Drwala z plackiem ziemniaczanym będzie wyższa od tych obecnie oferowanych w menu. Przypomnijmy, że w 2022 roku ceny kanapki Drwala wzrosły o ponad 40% i wahają się w zależności od rodzaju od 24,90 zł do 29,90 zł. 

Czy cena kanapki Drwala z plackiem ziemniaczanym przekroczy w takim razie barierę 30 zł? Wydaje się to prawdopodobne. Jeśli tak się nie stanie, możliwe, że jej cena zrówna się z podwójnym burgerem Drwala, który kosztuje 29,90 zł.


Foto: facebook.com(@McDonaldsPolska)