Drwal z żurawiną wycofany z McDonald's? Sieć wyjaśnia

Drwal z żurawiną wycofany z McDonald's? Sieć wyjaśnia

Burger Drwala z żurawiną to pozycja, która na stałe wpisała się w zimową ofertę McDonald's. Jest jednym spośród kilku wariantów, które pojawiają się w menu sieci fast food każdego roku. Tym większe zaskoczenie wywołało wycofanie Drwala z żurawiną z ofert McDonald's. O co chodzi?

Tegoroczna premiera oferty zimowej McDonald's, w której kluczowe miejsce zajmują kanapki Drwala, miała miejsce 23 listopada. Od tego czasu w menu mogliśmy znaleźć cztery warianty burgera Drwala: klasyczną kanapkę, Drwala z kurczakiem, podwójnego burgera Drwala oraz Drwala z żurawiną. Ta ostatnia pozycja właśnie zniknęła z menu McDonald's. Dlaczego?

Czemu Drwala z żurawiną nie ma w McDonald's?

Środa 21 grudnia jest datą, na którą czekało wielu fanów Drwala z McDonald's. To właśnie tego dnia do zimowej oferty miał dołączyć burger Drwala na ostro. Spekulowano również, że w menu pojawi się zupełna nowość, kanapka Drwala z plackiem ziemniaczanym.

O ile w przypadku burgera Drwala z plackiem pierwsze doniesienia okazały się przedwczesne, a premiera kanapki ma nastąpić, ale nie w zakładanym terminie - o tyle w przypadku Drwala na ostro okazały się prawdą. W środę 21 grudnia do oferty zimowej McDonald's trafił kolejny wariant kanapki Drwala. Nikt nie spodziewał się jednak, że jednocześnie zniknie inna kanapka.

Burger Drwala na ostro wyparł Drwala z żurawiną? McDonald's wyjaśnia

Od środy na próżno szukać w menu McDonald's burgera drwala z żurawiną. Popularna kanapka została "wymazana" także z aplikacji mobilnej McDonald's. Od 21 grudnia nie zamówimy Drwala z żurawiną. Dlaczego?

McDonald's komentując w mediach społecznościowych sprawę przyznał, że Drwal z żurawiną "zamienił się miejscami z Drwalem na ostro". Internauci nie kryją oburzenia. 

Czy Drwal z żurawiną wróci do oferty McDonald's?

Wycofanie kanapki Drwala z żurawiną jest kolejnym zaskoczeniem dla fanów zimowej oferty McDonald's. Pierwszym były ceny kanapek Drwala, które w tym roku wzrosły nawet o 40%. Czy popularny wariant burgera wróci do McDonald's?

W poprzednich latach zimowa oferta z burgerami Drwala była dostępna w McDonald's do okolic 25-26 stycznia. Początkowo wydawało się, że szanse na powrót Drwala z żurawiną wydają się nikłe. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że do oferty w grudniu dołączył Drwal na ostro oraz nowość, Drwal z plackiem ziemniaczanym. 

Po oficjalne informacje skierowaliśmy się do biura prasowego McDonald's. Czy kanapka Drwala z żurawiną wróci do oferty? Zgodnie z odpowiedzią McDonald's, 20 grudnia był ostatnim dniem sprzedaży Drwala z Żurawiną w tegorocznej kampanii i do czasu zakończenia promocji nie wróci już do oferty. Pojawiają się jednak nieoficjalne informacje, które sugerują, że burger Drwala z żurawiną jednak wróci do oferty McDonald's w 2023 roku.

Kiedy burger Drwala z żurawiną wróci do oferty McDonald's 2023?

W piątek 27 stycznia 2023 roku McDonald's opublikował w swoich mediach społecznościowych post, w którym zapytał fanów Drwala z żurawiną o powód, dla którego kanapka powinna wrócić do oferty. W komentarzach momentalnie pojawiło się sporo argumentów przemawiających za powrotem Drwala z żurawiną. 

Jednocześnie do naszej redakcji dotarła nieoficjalna informacja o tym, że burger Drwala z żurawiną rzeczywiście powróci do oferty jeszcze w styczniu 2023 roku. Kiedy Drwal z żurawiną znowu pojawi się w menu? Według nieoficjalnych przecieków Drwal z żurawiną wraca do oferty już w poniedziałek 30 stycznia 2023 roku. 

McDonald's nadal utrzymuje wszystko w tajemnicy. Jeśli jednak nieoficjalne informacje się potwierdzą - możemy spodziewać się sporych kolejek do sieci fast food już w poniedziałek. 


Foto: mat. prasowe

Reklama