Po niecałym roku, do Pepco wraca Andy Bond. Wcześniej ustąpił ze stanowiska prezesa Grupy

Po niecałym roku, do Pepco wraca Andy Bond. Wcześniej ustąpił ze stanowiska prezesa Grupy

Andy Bond wraca do Grupy Pepco po 11-miesięcznej przerwie związanej z problemami zdrowotnymi. Były dyrektor generalny obejmie teraz stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów. Jednocześnie firma informuje o powołaniu nowego dyrektora finansowego, którym zostanie Neil Galloway.

Ogólnoeuropejska sieć dyskontów Pepco Group, właściciel sieci sklepów marek Pepco i Dealz obecnych w całej Europie oraz sklepów Poundland w Wielkiej Brytanii, poinformowała dziś o nominacji Andy'ego Bonda na stanowisko przewodniczącego rady dyrektorów Pepco Group. Jednocześnie ogłoszono planowaną nominacji Neila Gallowaya na stanowisko dyrektora finansowego Grupy.

Andy Bond ponownie w strukturach Grupy Pepco

Rada Dyrektorów podczas walnego zgromadzenia Spółki zaplanowanego na 2 lutego 2023 r zaproponuje powołanie Andy'ego Bonda – który był prezesem Pepco Group i wprowadził firmę na Giełdę Papierów Wartościowych – na stanowisko przewodniczącego Rady Dyrektorów. Richard Burrows, który dołączył do grona Rady Dyrektorów w maju 2021 r. w momencie przeprowadzenia IPO Spółki, ustąpi z Rady po WZA.

Andy Bond w marcu 2022 r. zrezygnował z pełnienia funkcji kierowniczych oraz z członkostwa w Zarządzie Pepco Group z powodu problemów zdrowotnych, które obecnie całkowicie ustąpiły. Wcześniej przepracował on w ramach Grupy dziesięć intensywnych i udanych zawodowo lat, m. in. wprowadził firmę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wspaniale jest ponownie powitać Andy'ego jako przyszłego Przewodniczącego Rady. Jestem przekonany, że Pepco Group pod jego przewodnictwem, z Trevorem Mastersem na pokładzie jako prezesem i z Neilem Gallowayem jako dyrektorem finansowym, których wspiera doświadczony zespół zarządzający, będzie kontynuować swój ambitny plan rozwoju.

Richard Burrows, Przewodniczący Rady Dyrektorów Pepco Group

Kim jest Neil Galloway, nowy dyrektor finansowy w Pepco?

Neil Galloway od 1-go kwietnia 2023 r. dołączy do Grupy Pepco jako dyrektor finansowy, przechodząc z firmy IWG plc, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. IWG to wiodący dostawca elastycznych przestrzeni biurowych i miejsc do pracy w 120 krajach. Neil Galloway zostanie nominowany na członka Zarządu podczas WZA Spółki.

Neil wnosi do naszej Grupy bogate doświadczenie w zakresie handlu detalicznego i finansów. Wie jak wspierać rozwijające się firmy na globalnych rynkach. Jego wiedza i umiejętności będą miały kluczowe znaczenie w realizacji strategii Grupy, która zakłada, że staniemy się większą, lepszą, tańszą i prostszą firmą. Chcę szczerze podziękować Matowi Ankersowi, który nadal wnosi znaczący wkład w rozwój Grupy jako tymczasowy Dyrektor Finansowy, i który pomoże w płynnym dołączeniu Neila do naszego zespołu.

Trevor Masters, prezes zarządu i dyrektor generalny Pepco Group

Ma on duże doświadczenie jako dyrektor finansowy spółek publicznych. W ciągu ostatnich 15 lat pracował na stanowiskach menedżerskich, w zespołach finansowych i handlowych w międzynarodowych firmach, zajmujących się również transgranicznym handlem detalicznym.

Zanim dołączył do IWG, w latach 2013-2019 Neil Galloway był Dyrektorem Finansowym i Dyrektorem Wykonawczym w The Dairy Farm Group (obecnie DFI Retail Group), spółce notowanej na giełdzie w Londynie i Singapurze. To międzynarodowa wieloformatowa sieć detaliczna, która prowadzi supermarkety, sklepy spożywcze, a także sklepy z produktami dla zdrowia i urody oraz restauracje i sklepy z wyposażeniem wnętrz, na 11 rynkach w Azji. Podczas pełnienia swojej funkcji odpowiadał w Grupie za franczyzę IKEA.

Wcześniej Neil Galloway był dyrektorem finansowym w The Hongkong & Shanghai Hotels, firmie będącej właścicielem i operatorem hoteli pod marką Peninsula Hotels. Karierę rozpoczynał w sektorze bankowości inwestycyjnej, pracując przy wielu transakcjach i zajmując wysokie stanowiska w ABN AMRO i HSBC.

To fantastyczne, że dołączam do Pepco Group w tak ekscytującym dla Grupy momencie. Cieszę się na współpracę z Trevorem i Zespołem zarządzającym Grupy. Wspólnie będziemy wykorzystywać możliwości rozwoju, które przed nami stoją.

Neil Galloway, nominowany na stanowisko dyrektora finansowego Pepco Group

Foto: mat. prasowe

 

Reklama