Dyrektor generalny Pepco Group ustępuje ze stanowiska

Dyrektor generalny Pepco Group ustępuje ze stanowiska

Andy Bond, pełniący dotychczas funkcję dyrektora generalnego Grupy Pepco, poinformował zarząd o zamiarze ustąpienia ze stanowiska. Powodem decyzji są problemy zdrowotne. 

Andy Bond był związany z Grupą Pepco od dziewięciu lat, a od siedmiu obejmował stanowisko dyrektora generalnego. W tym czasie umiejętnie poprowadził firmę przez okres niezwykłego wzrostu od 200 sklepów w jednym kraju do ponad 3500 w dziewiętnastu krajach, którego kulminacją było wejście firmy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w maju 2021 roku.

Andy Bond ustępuje ze stanowiska z powodów zdrowotnych

5 stycznia 2022 roku Grupa Pepco poinformowała o podjęciu przed dyrektora generalnego decyzji o ustąpieniu ze stanowiska. To ma nastąpić już w marcu br. Motywem są względy zdrowotne. "Każda wielka podróż musi się skończyć i z dużą niechęcią zdecydowałam, że teraz jest właściwy czas, aby skupić swoją energię na zdrowiu" – powiedział Andy Bond.

Wspaniale było pomagać firmie i naszym wielu utalentowanym współpracownikom rozwijać się i dostarczać klientom produkty o doskonałej wartości, których potrzebują w całej Europie i Wielkiej Brytanii. Odchodząc, robię to ze świadomością, że biznes jest w świetnej kondycji, z jasną strategią rozwoju, fantastycznym zespołem i silnym zarządem. Życzę wszystkim wszystkiego dobrego w przyszłości.

Andy Bond, dyrektor generalny

Andy Bond pozostanie doradcą Zarządu do końca roku obrotowego.

W imieniu Zarządu chciałbym podziękować Andy'emu za jego skuteczne kierowanie Grupą Pepco w ciągu ostatniej dekady. Grupa Pepco jest dziś świadectwem Andy'ego i zespołu, który zbudował biznes tak pomyślnie iz dużym potencjałem przyszłego rozwoju.

Richard Burrows, prezes Grupy Pepco

Nowy CEO w Pepco Group

W wyniku decyzji Andy'ego, Zarząd powołał Trevora Mastersa, obecnie pełniącego funkcję COO i dyrektora zarządzającego Grupy Pepco, na stanowisko tymczasowego CEO od 31 marca 2022 roku. Trevora w tej roli będzie wspierał utalentowany zespół zarządzający, w tym Nick Wharton, CFO, który wrócił do firmy w pełnym wymiarze godzin. 

Mamy szczęście mieć w firmie Trevora, wysoce kompetentnego i doświadczonego dyrektora, który poprowadzi firmę, podczas gdy my przeprowadzimy dokładny proces planowania sukcesji.

Richard Burrows, prezes Grupy Pepco

Rada niezwłocznie rozpocznie proces wyszukiwania przy wsparciu zewnętrznym i oceni wewnętrznych i zewnętrznych kandydatów na stanowisko dyrektora generalnego.

 

 

Reklama