Orlen uruchamia nową sortownię i zapowiada wzrost liczby automatów paczkowych Orlen Paczka

Orlen uruchamia nową sortownię i zapowiada wzrost liczby automatów paczkowych Orlen Paczka

​Sortownia przesyłek pod Strykowem koło Łodzi to największa inwestycja spółki związana z rozbudową powierzchni magazynowych zrealizowana na potrzeby Orlen Paczki. Dzięki sortowni przepustowość wzrosła do 45 mln przesyłek rocznie.

Nowa inwestycja pod Strykowem sprawia, że automatyczny sorter jest w stanie przesortować kilkanaście tysięcy przesyłek na godzinę, co – jak podaje spółka – ma wyraźnie poprawić szybkość i wydajność całego procesu przyjmowania i realizacji wysyłek.

Orlen Paczka goni konkurentów?

 Jeszcze rok temu ORLEN Paczka  zaczynała z poziomu dwustu automatów paczkowych. Obecnie sieć liczy ponad 1500 urządzeń. A według zapowiedzi Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen, do końca 2023 roku spółka planuje łącznie udostępnić klientom 4600 takich punktów. "Skala i rozwój tego segmentu dowodzą, jak ważny i perspektywiczny jest ten biznes w naszym portfolio" – powiedział Obajtek.

Przypomnijmy, że liczba Paczkomatów InPost w Polsce to według stanu na koniec trzeciego kwartału br. 19 254 urządzeń. Z kolei Allegro w sierpniu br. świętowało uruchomienie automatu o numerze 2001.

Nowa sortownia zwiększyła przepustowość do 45 mln przesyłek rocznie

Sortownia koło Łodzi nie jest jedyną inwestycją spółki, która ma na celu rozbudowę powierzchni magazynowych. W najbliższym czasie planowane jest także otwarcie pięciu nowych magazynów regionalnych w Kaliszu, Gorzowie Wielkopolskim, Ostrołęce, Tarnowie i Płocku.

Po roku od rozpoczęcia działalności, ORLEN Paczka ma już ponad 7 600 punktów odbioru i nadawania przesyłek, prawie 800 kiosków i saloników RUCH oraz ponad 4300 punktów partnerskich. Spółka wciąż zatrudnia nowych kurierów, a ich liczba w ciągu roku zwiększyła się prawie trzykrotnie.


Foto: mat. prasowe

Reklama