W niecały rok Allegro postawiło ponad 2000 automatów One Box. A to dopiero początek

W niecały rok Allegro postawiło ponad 2000 automatów One Box. A to dopiero początek

W Warszawie pojawił się właśnie zielony automat Allegro One Box o numerze 2001. A to dopiero początek. Do końca roku Allegro planuje ustawienie przynajmniej 3000 zielonych automatów. 

Dla wszystkich korzystających z najpopularniejszego e-commerce w Polsce, platforma przygotowała wygodne rozwiązanie, jakim jest Allegro One Box. Zielony automat od giganta e-commerce na polskim rynku prężnie się rozwija i zyskuje coraz większą popularność.

Zielone automaty One Box są już trzecią największą siecią w Polsce pod względem liczby automatów i drugą pod względem liczby skrytek, do których docierają przesyłki z platformy. Obecnie dostawy do One Box znalazły się w TOP3 najpopularniejszych markowych metodach dostawy oferowanych przez sprzedających na platformie.

Sieć zielonych automatów Allegro One Box rozrasta się w całej Polsce

"Nie minął jeszcze rok od uruchomienia naszej sieci One Box, a już możemy powiedzieć, że oferowane przez nas usługi osiągnęły pełną dojrzałość" – przyznaje Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój sieci Allegro One. Sieć zielonych automatów przekroczyła właśnie liczbę 2000 urządzeń. A to nie koniec ekspansji. Allegro do końca roku planuje zwiększyć ich liczbę do 3000.

Automat Allegro One Box o numerze "2000 & one" stanął właśnie w Warszawie.
Foto: Allegro

Automaty Allegro One Box poza odbieraniem i nadawaniem przesyłek zostały wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań. wszystkie zielone automaty wyposażone są w czujniki jakości powietrza (wyniki może sprawdzić każdy na stronie one.allegro.pl) i w 95% są pokryte roślinnością. 

Dodatkowo automaty umożliwiają bezpłatny zwrot elektrosprzętu i posiadają skrytki, do których można zwrócić kartonowe opakowania. Co więcej, za każde 10 przesyłek firma sadzi drzewo w imieniu klienta z jego osobistą dedykacją.

Coraz większa liczba sprzedawców korzysta z automatów Allegro

Rośnie nie tylko liczba zielonych automatów, do których klienci mogą zamawiać swoje zakupy na Allegro, ale także grono sprzedawców oferujących usługi logistyczne Allegro One. Obecnie dostawy do One Box, znalazły się na podium najpopularniejszych markowych metod dostawy oferowanych przez sprzedających na platformie.

Jednocześnie One Box, pod względem liczby dostępnych skrytek, jest już drugą największą siecią w Polsce i pozostaje na podium, gdy policzymy rozstawione automaty. Dzięki temu, że rozwijana przez Allegro oferta logistyczna w rekordowo krótkim czasie stała się tak szeroko dostępna, pozwala to sprzedawcom jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania ich klientów.


Foto: Allegro

Reklama