Kaufland przekaże swoim pracownikom 15 mln zł w świątecznych bonach przedpłaconych

Kaufland przekaże swoim pracownikom 15&nbspmln&nbspzł w&nbspświątecznych bonach przedpłaconych

Większość sieci handlowych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia przyznaje swoim pracownikom dodatki do pensji. Zazwyczaj są to dodatkowe środki pieniężne, prezenty rzeczowe czy też bony. Kaufland zdecydował się na to ostatnie rozwiązanie. W ramach dwóch tur – listopadowej i grudniowej – pracownicy zyskają bony o łącznej wartości do tysiąca złotych.

Kaufland zatrudnia w Polsce 15 tys. osób. Sieć przeznaczyła w sumie 15 milionów złotych na bony przedpłacone dla swoich pracowników. Poza grudniowym dodatkiem, sieć zdecydowała się także na wsparcie pracowników w listopadzie. "W związku z postępującą inflacją postanowiliśmy przeznaczyć 7,5 miliona złotych na dodatkowe bony, które pracownicy otrzymają na początku listopada w podziękowaniu za ich pracę i zaangażowanie" – przekazuje Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Karty przedpłacone dla pracowników Kaufland

W wyniku dodatkowej inicjatywy sieci pracownicy otrzymają w listopadzie i w grudniu karty przedpłacone w łącznej wysokości od 960 zł do 1000 zł w zależności od dochodów netto przypadającego na jednego członka rodziny. W okresie przedświątecznym pracownikom zostaną także przekazane upominki.

Bony bożonarodzeniowe oraz wielkanocne to nie jedyne benefity, z których mogą czerpać pracownicy Kaufland. W odpowiedzi na potrzeby personelu sieć zapewnia również m.in. bezpłatny dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach, zniżki na studia, pakiety odpornościowe, a dla pracowników, którzy zostali rodzicami – wyprawkę dla niemowląt.

Praca w Kaufland – benefity pozapłacowe

Pracownicy mają również dostęp do internetowej platformy kafeteria MyBenefit, która pozwala na samodzielny wybór świadczeń. Lista dostępnych usług obejmuje m.in. e-kartę MultiSport, vouchery oraz zniżki do realizacji w wybranych sklepach, bilety do kina, wejściówki na najważniejsze wydarzenia kulturalne czy sportowe, a także wyjazdy wakacyjne.


Foto: mat. prasowe

Reklama