Nowe inwestycje w Kaufland. Sieć planuje otwierać 10 sklepów rocznie

Nowe inwestycje w Kaufland. Sieć planuje otwierać 10 sklepów rocznie

Strategia Kaufland zakłada otwarcie średnio 10 sklepów rocznie. Firma ogłosiła własnie przetargi na budowę dwóch marketów, niebawem ruszą kolejne trzy. Sieć jest gotowa otwierać więcej obiektów – problemem są jednak braki atrakcyjnych działek i powierzchni handlowych.

Kaufland Polska ogłosił właśnie przetargi na budowę marketów w Katowicach oraz Gdyni. Niebawem mają ruszyć kolejne – w Kaliszu, Rumii oraz Krasnymstawie. Sieć zaprasza do współpracy generalnych wykonawców oraz podwykonawców.

Ekspansja w trudnych czasach

Największym wyzwaniem na ścieżce ekspansji okazuje się być pozyskanie odpowiedniej lokalizacji i zakupu gruntu. Możliwości jest coraz mniej, a każda z nich przechodzi jeszcze przez rygorystyczne analizy.

Jesteśmy gotowi otwierać więcej obiektów, ale na przeszkodzie stoi przede wszystkim brak atrakcyjnych działek czy powierzchni handlowych.

Joanna Janiga, dyrektor pionu przetargów i kontroli jakości inwestycji w Kaufland Polska

Co więcej, w obecnej sytuacji społeczno-ekonomicznej inwestorzy oraz firmy mierzą się ze wzrostem kosztów budowy, które wynikają z rekordowych cen surowców, energii oraz mocnej deprecjacji złotego względem najważniejszych walut. Dodatkowo rekordowy poziom inflacji i podwyżki stóp procentowych dla wielu inwestorów mogą stanowić hamulec przy uruchamianiu nowych projektów inwestycyjnych.

Sieć Kaufland jest otwarta na długofalową współpracę, obejmującą nie tylko budowę sklepów, ale także ich modernizację.  

Kaufland szuka wykonawców. Kto może się zgłaszać?

Jak zaznacza Joanna Janiga, Kaufland realizuje nowe inwestycje wspólnie z partnerami biznesowymi, między innymi generalnymi wykonawcami odpowiedzialnymi za koordynację poszczególnych prac budowlanych oraz instalacyjnych.

Do przetargów mogą zgłaszać się firmy, które osiągnęły obrót w wysokości ok. 60 milionów zł oraz posiadają doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji, jak wolnostojące obiekty handlowo-usługowe, retail parki, magazyny czy hale przemysłowe. 

Firma poszukuje także podwykonawców w kilku branżach. Jak zaznacza dyrektor pionu przetargów i kontroli jakości inwestycji w Kaufland Polska, mowa przede wszystkim o branży sanitarnej i elektrycznej.

Sieć Kaufland jest obecna w Polsce już blisko od 21 lat, obecnie posiada 237 marketów w całym kraju.


Foto: mat. prasowe

Reklama