Kaufland wprowadza wielokrotne woreczki na pieczywo. Sieć dąży do ambitnych celów

Kaufland wprowadza wielokrotne woreczki na pieczywo. Sieć dąży do ambitnych celów

Kaufland wykonuje kolejny krok w kierunku celów określonych w strategii dotyczącej redukcji zużycia tworzyw sztucznych REset Plastic. Sieć marketów wprowadza do oferty materiałowe woreczki wielokrotnego użytku na pieczywo.

Nowe opakowania na pieczywo zostały wykonane w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu i nadają się do ponownego użycia. W ten sposób Kaufland dąży do założeń zawartych w strategii Grupy Schwarz, zgodnie z którymi do 2025 roku zużycie tworzyw sztucznych ma zostać zredukowane o 1/4.

Kaufland idzie po cele Grupy Schwarz

Wprowadzenie nowego produktu, który pozwoli zredukować zużycie papierowych oraz plastikowych toreb przeznaczonych do pakowania wyrobów piekarniczych, jest jednym z działań sieci Kaufland w ramach strategii Grupy Schwarz REset Plastic.

Zgodnie z jej założeniami do 2025 roku zużycie tworzyw sztucznych w całej Grupie zostanie zredukowane o 20%, a 100% opakowań marek własnych będzie w jak największym stopniu nadawać się do recyklingu. 

Woreczki wielokrotnego użytku na chleb w Kaufland

Klienci sklepów Kaufland z całej Polski mogą zaopatrzyć się w woreczki wielokrotnego użytku do przechowywania pieczywa. Posiadają praktyczne, ściągane sznurkiem wykończenie, a także okienko, przez które sprzedawca może zobaczyć, jakie dokładnie produkty się w nim znajdują.

Foto: mat. prasowe

Można je prać i wielokrotnie wykorzystywać. Woreczki nadają się także do recyklingu. Koszt pojedynczego woreczka wynosi 7,99 zł. W asortymencie sklepów Kaufland od kilku lat znajduje się również woreczek wielokrotnego użytku przeznaczony na owoce i warzywa.


Foto: mat. prasowe

Reklama