Nowe opakowania z recyklingu na polskim rynku. Odpowiada za to Grupa RAJA

Nowe opakowania z&nbsprecyklingu na polskim rynku. Odpowiada za to Grupa RAJA

Papier bąbelkowy, taśma spinająca z papieru, koiperty z wkładem amortyzującym i papier stretch to nowe rozwiązania na rynku. Grupa RAJA sukcesywnie eliminuje plastik z opakowań.

Grupa RAJA to największy w Europie dystrybutor materiałów opakowaniowych. Wprowadzone na polski rynek cztery nowe produkty, są pozbawione plastiku tam, gdzie wydawał się on niezastąpiony w procesie pakowania.

Nowe produkty są wykonane z materiałów z recyklingu i w 100% poddają się dalszemu przetwarzaniu.

Przesyłki przyjazne środowisku

Branża kurierów, przesyłek ekspresowych i paczek (KEP) pod rękę z całym obszarem e-commerce już od dłuższego czasu stawia na ekologiczne rozwiązania, które mają uczynić proces doręczania bardziej przyjaznym środowisku.

Dostosowane gabarytowo do automatów paczkowych opakowania, ponowne użycie paczek czy wykorzystanie materiałów z recyklingu nie są już nowością. Problemem nadal pozostawały materiały zawierające plastikowe elementy, utrudniające ich ponowne przetworzenie. W przypadku niektórych produktów plastik wydawał się wręcz niezastąpiony.

Chyba najtrudniej wyobrazić sobie popularną strech-folię, która miałaby być wykonana z czegoś innego niż… z plastikowej folii. Jednak i na to można znaleźć sposób. Wprowadzony przez nas papier stretch to prawdziwa innowacja na rynku, gdyż mimo wykorzystanego tworzywa, jest elastyczny i odporny na rozdarcia. Wszystko to dzięki użyciu specjalnego rozciągliwego materiału z lekko przyklejającą się stroną wewnętrzną. Cechy te sprawiają, że nasz produkt może być dobrą alternatywą dla tradycyjnej folii używanej np. do owijania produktów na palecie

Jarosław Kamiński, Prezes polskiego oddziału grupy RAJA

Cztery eko nowości w ofercie RAJA

Papier stretch ręczny - stretch z najnowszej oferty RAJA jest prawdziwym odkryciem, ponieważ w 100% został wykonany z pierwotnych włókien i w pełni nadaje się do recyklingu. Papier stretch stanowi alternatywę dla popularnej folii, jest rozciągliwy do 30 cm i może być stosowany do lekkich, jednorodnych palet do 200 kg. Papierowa “folia” jest elastyczna i trwała, a lekko przyklejająca się wewnętrzna strona pozwala na dokładne zabezpieczenie towarów na czas transportu i przechowywania w magazynie.


Papier bąbelkowy z recyklingu - ekologiczna alternatywa dla tradycyjnej folii bąbelkowej. Jego wyjątkowa konstrukcja sprawia, że powietrze umieszczone pomiędzy dwoma warstwami wytłaczanego papieru amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza przed uszkodzeniem nawet najdelikatniejszego produktu. Wykonany w 100 proc. z papieru z recyklingu materiał można łatwo ciąć i kształtować, a po wykorzystaniu poddać przetworzeniu. Elastyczne właściwości papieru bąbelkowego pozwalają na łatwe owinięcie produktów o różnych kształtach bez zbędnych przedarć, a nieprzezroczysta forma umożliwia zachowanie dyskrecji.

Taśma spinająca z papieru kraft - ekologiczny zamiennik do lekkich ładunków. Łatwa w użyciu ręcznym i maszynowym, pozwala połączyć i zabezpieczyć lekkie paczki. Taśma została wykonana w 95 proc. z papieru kraft i w 5 proc. z kleju roślinnego, dzięki czemu jest zrównoważoną alternatywą dla popularnych taśm polipropylenowych, a na dodatek w 100 proc. podlega recyklingowi. Jest elastyczna i gładka, dzięki czemu łatwo owija się wokół paczek. Nie posiada też ostrych krawędzi, przez co zapewnia bezpieczeństwo. użytkowania. 

Papierowa koperta amortyzująca - przyjazna środowisku alternatywa dla kopert bąbelkowych. Wysyłane w niej przedmioty chroni przed uszkodzeniem dzięki zastosowaniu papierowej wyściółki o strukturze plastra miodu. Wykonana jest z papieru z recyklingu, nadającego się do ponownego przetworzenia. Dodatkową zaletą koperty jest jej niewielka waga, pozwalająca zredukować do minimum koszty pocztowe. 


Fot.: mat. prasowe

Reklama