IKEA wprowadza do oferty dyszę, która mniejszy zużycie wody nawet o 95%

IKEA wprowadza do oferty dyszę, która mniejszy zużycie wody nawet o 95%

IKEA chce inspirować i umożliwiać ludziom oszczędzanie wody w domu. Dysza wodna ÅBĘCKEN, wcześniej ogłoszona jako MISTELN, zapewni niedrogie rozwiązanie, które pomoże klientom zmniejszyć zużycie wody w domu nawet o 95% w trybie mgły. Pomoże to uświadomić ludziom, że każda kropla wody, którą oszczędzamy, ma znaczenie. Sprzedaż dyszy wodnej ÅBĘCKEN wystartuje na wszystkich rynkach IKEA w październiku 2022 roku.

Dlaczego warto oszczędzać wodę?

Coraz większego znaczenia nabierają innowacje w zakresie oszczędzania wody. Co trzecia osoba na świecie nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej , a miliardy ludzi nie będą miały dostępu do bezpiecznej wody, warunków sanitarnych i higieny w 2030 roku. Około 10% światowego zaopatrzenia w słodką wodę zużywa się w gospodarstwach domowych. IKEA jest zaangażowana w pomaganie ludziom w oszczędzaniu wody w ich domach.

Oszczędność wody w wykonaniu IKEA

Już dziś wszystkie prysznice i baterie IKEA mają wbudowany, oszczędzający wodę regulator, który zapewnia jej optymalny przepływ. Aby jeszcze bardziej ograniczyć zużycie wody w gospodarstwie domowym, IKEA nawiązała współpracę z innowacyjną firmą start-up Altered Companyi opracowała dyszę wodną ÅBĘCKEN. Jak to działa?

Jak działa dysza wodna ÅBĘCKE

Dysza ÅBĘCKEN pasuje do każdego kranu IKEA lub większości standardowych kranów dostępnych na rynku i może obniżyć przepływ wody do 0,25 l na minutę w trybie mgły i do 1,9 l/min w trybie natryskiwania. 

Oznacza to, że dysza może zaoszczędzić do 95% wody w trybie mgły i 66% w trybie natrysku w porównaniu ze standardowymi bateriami umywalkowymi o natężeniu przepływu wody 5,7 l/min. W konsekwencji ÅBĘCKEN pomaga również oszczędzać energię wykorzystywaną do podgrzewania wody. 


Foto: IKEA (mat. prasowe)

Reklama