Dzień Klopsika w IKEA. Sieć wprowadza specjalną promocję na klopsiki wege i klasyczne

Dzień Klopsika w&nbspIKEA. Sieć wprowadza specjalną promocję na klopsiki wege i&nbspklasyczne

IKEA od lat słynie z dań, które znają nie tylko stali bywalcy restauracji. Wśród nich znajdują się klopsiki, które skradły serce niejednej osoby. Przy okazji przypadającego 23 sierpnia Dnia Klopsika, sieć chce przybliżyć klientom ich kultowy smak.

Promocja na klopsiki w sklepach IKEA

Dzień Klopsika to idealny czas na powrót do swoich ulubionych smaków, jak i szansa na spróbowanie ich po raz pierwszy. IKEA zachęca do spróbowania oferty i przyjścia do restauracji w większym gronie bliskich.

Dlatego też sieć wychodzi z propozycją promocji. W dniach 22-26.08.2022 r. oferuje swoim klientom promocję aż -50% na drugi zestaw klopsików 8 szt. w restauracjach IKEA. 

Dzień Klopsika to unikalne święto – w Szwecji köttbullar (mięsne bułeczki) pojawiają się nie tylko na tradycyjnych stołach, ale także w kulturze. W tym roku IKEA w komunikacji wizualnej tego wyjątkowego dnia bazuje na tradycyjnych Szwedzkich malowidłach ludowych. Obrazy z Dalarny są częścią historii szwedzkiej sztuki ludowej. Dawniej symetryczne, kwiatowe dekoracje były malowane na ścianach i meblach. Obecnie IKEA w tradycyjne wzory wpisała grafikę klopsików oraz logo marki, co ciekawie łączy się z jej historią i pochodzeniem.

Roślinne klopsiki z IKEA. Wybiera je już co 4. osoba

Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma zdrowa dieta zarówno na samopoczucie oraz planetę. IKEA podążając za zmieniającym się światem i potrzebami konsumenta, w sierpniu 2020 roku wprowadziła do oferty gastronomicznej roślinne klopsiki.

Jest to alternatywa dla klasycznych, mięsnych klopsików (wołowo-wieprzowych, drobiowych, z łososia i dorsza). Legendarne przysmaki o nazwie HUVUDROLL w wersji roślinnej mają ten sam smak, wygląd i soczystość, jak klopsiki mięsne, ale są wykonane z białka grochu, owsa, ziemniaków, cebuli i jabłka. W warzywnych natomiast znajdziemy kawałki ciecierzycy, marchewki, papryki, kukurydzy i jarmużu.

Dzień Klopsika w restauracjach IKEA to 50% tańszy drugi zestaw (fot: IKEA Polska)

O ich popularności świadczą także liczby! W restauracji już prawie co 4. osoba wybiera klopsiki wegańskie lub wegetariańskie o mniejszym wpływie na środowisko. Ślad ekologiczny nowych klopsików wynosi zaledwie 4% klasycznej, mięsnej wersji. Natomiast
w Sklepiku Szwedzkim przyjaźniejsze planecie alternatywy do przygotowania w domu preferuje łącznie 36% kupujących.

W zeszłym roku udział roślinnych i warzywnych klopsików wyniósł łącznie 33% w całkowitej liczbie klopsików zakupionych w Sklepikach Szwedzkich i Restauracjach IKEA.


Foto: IKEA Polska

Reklama