InPost wprowadza absolutną nowość – udostępnianie przesyłki innym

InPost wprowadza absolutną nowość – udostępnianie przesyłki innym

O nowej funkcjonalności w aplikacji mobilnej InPost poinformował w mediach społecznościowych prezes firmy, Rafał Brzoska. Dzięki niej, klienci InPost czekający na przesyłkę, będą mogli udostępnić ją drugiej osobie, która wyręczy ich w odbiorze. 

Jak przekazał we wpisie Rafał Brzoska, długo wyczekiwana funkcja jest już dostępna w aplikacji InPost Mobile. "Od teraz możecie podzielić się z kimś swoją przesyłką" – poinformował prezes InPost. Co to właściwie oznacza?

Zupełnie nowa funkcja w InPost. Na czym polega?

Do tej pory, klienci InPost oczekujący na paczkę mogli podzielić się danymi dotyczącymi przesyłki z innymi osobami. InPost wyszedł teraz o krok dalej wprowadzając funkcjonalność, która umożliwi udostępnienie śledzenia drogi, którą pokonuje paczka.

"Od teraz każdy udostępni swoją przesyłkę z apki InPost Mobile do apki drugiej osoby, która wyręczy ją w odbiorze paczki" – wyjaśnił w mediach społecznościowych Rafał Brzoska. Jak dodał, osoba, która ma odebrać przesyłkę, będzie widzieć paczkę i jej czas odbioru w aplikacji InPost na swoim telefonie.

To kolejny krok, w którym pokazujemy, że wygoda konsumenta idzie w parze z innowacją. Obiecuję, że nadal będziemy rozwalać kosmos.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Nowa funkcjonalność jest bezpłatna, całkowicie bezpieczna i umożliwia pełne zarządzanie przesyłką. Osoba, która otrzyma dostęp do śledzenia przesyłki będzie mogła za pośrednictwem aplikacji w swoim telefonie odebrać ją, ale także przesłużyć czas jej odbioru, opłacić paczkę pobraniową oraz odebrać ją zdalnie za pomocą aplikacji InPost Mobile.

Jak udostępnić przesyłkę InPost do obserwowania?

Nowa funkcja pojawiła się już w aplikacji mobilnej InPost. Wystarczy wejść w przesyłkę, którą chcemy udostępnić komuś innego oraz kliknąć przycisk "Udostępnij przesyłkę do obserwowania". Po tym możemy wybrać, w jaki sposób podzielić się dostępem – np. przez wiadomość SMS czy maila. 

Osoba, której udostępnimy śledzenie przesyłki, zobaczy ją w aplikacji InPost Mobile w swoim telefonie. Stamtąd będzie mogła samodzielnie nią zarządzać.


Foto: InPost (mat. prasowe)

Reklama