InPost rozwija współpracę z MODIVO. 99% paczek dotrze dzień po nadaniu

InPost rozwija współpracę z&nbspMODIVO. 99% paczek dotrze dzień po nadaniu

InPost rozwija współpracę z MODIVO. W ramach nowej umowy, międzynarodowy sklep online z modą przeniesie swoje produkty do zlokalizowanych przy sortowniach firmy centrów fulfillmentu InPost. Pierwszy etap procesu planowany jest na początek 2023 roku.

Dzięki efektowi skali InPost osiągnie wówczas cel, jakim jest doręczenie przesyłek następnego dnia roboczego po nadaniu paczki dla ponad 99% paczek pochodzących z tego kanału dystrybucyjnego.

Jeszcze szybszy czas dostawy z MODIVO

Podczas zakupów online, czas gra coraz częściej kluczową rolę. Jak wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPost, możliwość natychmiastowej dostawy często ogranicza konieczność spakowania i dostarczenia towaru do  magazynów operatora logistycznego. Aby skrócić okres oczekiwania na przesyłkę, MODIVO zdecydowało się na skorzystanie z usługi InPost Fulfillment. Na czym to polega?

Jak wyjaśnia Rafał Brzoska, w ramach usługi InPost Fulfillment, zamówienia ze sklepu partnera trafiają bezpośrednio do magazynów zlokalizowanych obok sortowni InPost. W dalszych krokach to właśnie operator logistyczny zajmuje się konfekcjonowaniem i spakowaniem produktów. Następnie zamówienie trafia do zlokalizowanej obok magazynu sortowni. 

Dzięki temu rozwiązaniu znacznemu przesunięciu podlega tzw. cut-off-time – czyli godzina, po której sprzedawca nie jest wstanie zagwarantować dostawy następnego dnia - jeden z ważniejszych w e-commerce czynników mających wpływ na skuteczność sprzedaży i budowanie lojalności konsumentów.

Rafał Brzoska, prezes InPost

Pierwszy etap nastąpi na początku 2023 roku. InPost zapewni 200 dodatkowych miejsc pracy

Nowa usługa świadczona przez InPost dla MODIVO to kolejny etap współpracy obu firm. Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku firmy rozpoczęły pilotażowy test opakowań wielokrotnego użytku, które pod nazwą EkoBox oficjalnie zadebiutowały już w czerwcu 2022 roku.

Cieszę się, że MODIVO postanowiło skorzystać z naszej szerokiej oferty i powierzyło nam pełną obsługę logistyczną procesu e-commerce, łącznie ze zwrotami. Jest to proces, którego pierwszy etap nastąpi w pierwszym kwartale 2023, a cały proces migracyjny, powinien być ukończony na początku kwartału drugiego przyszłego roku.

Rafał Brzoska

Według przewidywań firmy, dzięki wdrożeniu przez MODIVO usługi InPost Fulfillment w magazynach InPost pracę znajdzie dodatkowo ponad 200 osób. Umowa, wedle której InPost będzie odpowiedzialny za kompleksową obsługę logistyczną odzieży oferowanej przez MODIVO z wykorzystaniem usługi fulfillmentowej, została podpisana na 4 lata.

Jednocześnie, dzięki efektowi skali osiągniemy cel, jakim jest dostawa D+1 (doręczenie następnego dnia roboczego po nadaniu paczki) dla ponad 99% paczek pochodzących z tego kanału dystrybucyjnego. Jesteśmy przekonani, że nasza usługa znacząco wesprze łańcuch dostaw MODIVO.

Rafał Brzoska

Współpraca zaczynie się od pełnej integracji systemów informatycznych partnerów, tak aby wpływające do sklepu online zamówienia były widoczne w magazynie w czasie rzeczywistym, a stany magazynowe na bieżąco aktualizowane. Poza przechowywaniem, pakowaniem, wydaniem do doręczenia i dostawą, w ramach usługi fulfillmentowej InPost obsługuje również zwroty.


Foto: mat. prasowe (Modivo)

Reklama