Sławomir Niżałowski: Mars to jedna z najszybciej rozwijających się firm FMCG na świecie

Sławomir Niżałowski: Mars to jedna z najszybciej rozwijających się firm FMCG na świecie

Mars regularnie inwestuje w Polsce już od 1992 roku. W tym czasie firma otworzyła już cztery fabryki w kraju, w których produkowane są m.in. gumy czy miętusy, bądź jedzenie dla zwierząt. W tym roku dołączył do nich kolejny obiekt. Otwarcie nowej fabryki inaugurował prawnuk założyciela firmy.

Mars Polska celebruje kamienie milowe rozwoju firmy

2022 rok to okres, w którym polski oddział Mars świętuje 30. urodziny pierwszej fabryki firmy w kraju – zakładu produkującego jedzenie dla zwierząt domowych w Sochaczewie, 25-lecie fabryki gum i miętusów w Poznaniu oraz otwarcie w Błoniu piątej już fabryki w naszym kraju, produkującej jedzenie dla psów i kotów.  Z tej okazji do Polski przyjechał członek rodziny Mars. Michael Mars odwiedził wszystkie fabryki segmentów Marsa w Polsce.

Mars to jedna z największych i najszybciej rozwijających się firm FMCG na świecie. Jednocześnie, jako prywatna firma rodzinna, pielęgnujemy tradycję rodziny Mars od 111 lat. Zgodnie z naszą misją, że świat, a w nim także i Polska, jakiej pragniemy jutro, zaczyna się od tego, jak prowadzimy nasz biznes dzisiaj, niezmiennie kroczymy do przodu, pozostając wiernymi naszym wartościom.

Sławomir Niżałowski, prezes zarządu Mars Polska

Ważne jubileusze

Podczas wizyty, Michael oraz towarzyszący mu Richard Ware, Global Technology Ambasador, który od ponad 30 lat pracuje w Marsie, wzięli udział w jubileuszu pierwszej fabryki jedzenia dla zwierząt w Sochaczewie, sukcesywnie rozwijanej i powiększanej od trzech dekad. 

Fabryka Mars Polska w Poznaniu ​​​(Mars Polska)

Członek rodziny Mars spotkał się także ze współpracownikami w fabryce gum i miętusów Mars Wrigley w Poznaniu, która od ponad 25 lat prężnie się rozwija. Codziennie produkowanych jest tam 65 milionów drażetek gumy marek Orbit, Freedent, Doublemint, Spearmint, Extra oraz Winterfresh, które są eksportowane do 37 krajów na całym świecie. Niemal co druga drażetka gum z portfolio Mars Wrigley sprzedawana w Europie pochodzi właśnie z Poznania.

Wizyta Michaela w Polsce, w tak kluczowym dla naszych segmentów momencie rozwoju, znaczy bardzo wiele dla naszych współpracowników. Wśród ponad 3 tysięcy z nas nadal pracuje 54 współpracowników, którzy tworzyli pierwszą fabrykę suchej karmy w Sochaczewie oraz 84 należących do pierwszych zespołów fabryki gum do żucia w Poznaniu i 122 fabryki czekolady w Janaszówku

Sławomir Niżałowski

Uroczyste otwarcie nowej fabryki Mars 

Prawnuk założyciela firmy Mars dokonał także uroczystego otwarcia nowej fabryki jedzenia dla zwierząt w podwarszawskim Błoniu. Piąta fabryka firmy w Polsce stanowi odpowiedź na nieustannie rosnące znaczenie kategorii jedzenia dla zwierząt w Polsce i na świecie oraz coraz większe potrzeby opiekunów psów i kotów.

Nowo otwarta fabryka Mars w Błoniach (Mars Polska)

Planowana od dłuższego czasu inwestycja, warta ponad 600 mln zł, stworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, a firma ma ambitne plany na rozwój fabryki w kolejnych latach. Produkty, które powstają w Błoniu to saszetki najbardziej popularnych marek Mars Petcare i trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.

Prawnuk Franka C. Marsa odwiedził także fabrykę Royal Canin w Niepołomicach oraz biura rynkowe oraz hub usług Mars Global Services w Warszawie i Poznaniu.


Foto: Sławomir Niżałowski, prezes zarządu Mars Polska (linkedin.com)

Reklama