Mars: "(...) nie możemy kontynuować działalności, jakby nic się nie stało"

Mars: "(...) nie możemy kontynuować działalności, jakby nic się nie stało"

Mars, światowy producent żywności, który jest obecny w Rosji od ponad 30 lat, zdecydował o ograniczeniu skali swojej działalności w tym kraju. "Mamy do czynienia z kryzysem humanitarnym i ten fakt wyznacza kierunek wszystkich naszych działań" – pisze w oświadczeniu firma. Jak zaznacza producent, jeśli niezbędne będzie podjęcie dalszych działań, to Mars nie zawaha się ich podjąć.

Mars ogranicza swoją obecność w Rosji

Mars zatrudnia w Rosji blisko 6 tys. współpracowników. "Będziemy nadal ich wspierać, ale nie możemy kontynuować działalności jakby nic się nie wydarzyło" – czytamy w oświadczeniu firmy. Producent zawiesza wszystkie nowe inwestycje w Rosji oraz zaprzestaje importu oraz eksportu swoich produktów do i z tego kraju. Firma wstrzymuje również działalność reklamową oraz w mediach społecznościowych w Rosji i Białorusi.

Mars, podobnie jak wielu innych producentów, skoncentruje się na podstawowej roli, czyli dostarczaniu żywności rosyjskim obywatelom, a także zwierzętom. Firma przekazuje, że wszystkie zyski z jej biznesu w Rosji zostaną przeznaczone na cele humanitarne. 

Producent angażuje się w pomoc dla Ukrainy

"Nasze serca są poruszone straszliwą wojną w Ukrainie. Naszym najważniejszym celem i absolutnym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym współpracownikom w tym regionie" – pisze w oświadczeniu Mars. Jak dodaje, całe zespoły współpracowników Mars pracują bez wytchnienia, aby pomóc współpracowników wciąż przebywającym w Ukrainie oraz tym, którym udało się już przekroczyć granicę. 

Firma w ubiegłym tygodniu przekazała już 2 mln USD na rzecz potrzebujących ludzi i zwierząt. Teraz zwiększa darowizny finansowe i rzeczowe o kolejne 10 mld USD na cele humanitarne.

Obecna sytuacja jest dynamiczna i niepewna – jeśli niezbędne będzie podjęcie dalszych działań, to nie zawahamy się ich podjąć. Ponownie wyrażamy nasze poparcie dla niewinnych ofiar tej wojny i wzywamy do jej pokojowego zakończenia. Łączymy się w bólu z mieszkańcami Ukrainy i wszystkimi osobami dotkniętymi przez te straszne wydarzenia.

oświadczenie Mars

Foto: mat. prasowe

Reklama