Po blisko dekadzie jako CEO, Grant Reid odchodzi z Mars. Znamy następcę

Po blisko dekadzie jako CEO, Grant Reid odchodzi z&nbspMars. Znamy następcę

Po prawie dekadzie na czele firmy Mars, Grant F. Reid podjął decyzję o odejściu z firmy. Jego następcą zostanie Poul Weihrauch, obecny globalny prezes w Mars Petcare.

Grant F. Reid po ponad 8 latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego Mars oraz 34 latach w firmie poinformował o planownaym przejściu na emeryturę. Za jego kadencji sprzedaż firmy wzrosła o ponad 50% do blisko 45 mld dolarów. O 80 tys. zwiększyła się liczba pracowników.

Po blisko dekadzie na czele Mars, z firmy odchodzi Grant F. Reid

Reid poinformował Zarząd o swoich zamiarach przejścia na emeryturę 18 miesięcy temu i był ściśle zaangażowany w pomoc w zapewnieniu najlepszej sukcesji. Pełnił funkcję dyrektora generalnego od 2014 roku. 

Przewodniczący zarządu Mars, Frank Mars, oddał hołd "nadzwyczajnemu dziedzictwu" Reida – podkreślając jego niezliczone osiągnięcia.

Chociaż jest zbyt skromny, by to przyznać, nasza znacząca transformacja i rekordowy wzrost jako firmy nie miałyby miejsca bez przywództwa Granta. Widać, że żył naszymi zasadami i celami osadzonymi w sercu naszej strategii biznesowej. Rodzina Mars jest niezmiernie wdzięczna za jego oddanie i służbę. 

Frank Mars, przewodniczący zarządu Mars

Reid będzie nadal reprezentował Marsa do końca 2022 roku. Wraz z końcem września funkcję dyrektora generalnego przejmie jego następca. 

Od przyszłego roku Reid poświęci więcej czasu na podążanie za swoją pasją jako orędownik działań na rzecz klimatu, programu zrównoważonego rozwoju i szerszej roli biznesu w społeczeństwie. 

Jestem dumny, że w obliczu wyzwań, takich jak globalna pandemia, nigdy nie straciliśmy z oczu naszej strategicznej ścieżki ani naszej ambicji, by pomóc tworzyć świat, jakiego pragniemy jutro – oraz kierować zarówno celem, jak i wydajnością. 

Grant F. Reid, dotychczasowy dyrektor generalny Mars

Nowym dyrektorem generalnym Mars zostanie Poul Weihrauch

Stanowisko dyrektora generalnego Mars od września obejmie Poul Weihrauch, dotychczasowy globalny prezes w Mars Petcare.

Weihrauch dołączył do Marsa w 2000 roku. Od tego czasu pracował w wielu częściach firmy. Kierując działalnością Mars Food, w 2014 roku został prezesem Global Petcare. W tym czasie nadzorował znaczny wzrost i dywersyfikację w zakresie zdrowia weterynaryjnego, diagnostyki, danych i platform, podwajając wielkość firmy. Weihrauch poczynił również znaczne inwestycje w program zrównoważonego rozwoju Petcare.

Po wieloletniej bliskiej współpracy z Poulem uważam go i jego rodzinę za bliskich przyjaciół. Jestem bardzo podekscytowany przyszłością firmy pod jego kierownictwem i gratuluję mu nominacji na stanowisko dyrektora generalnego tej niesamowitej firmy.

Grant F. Reid, dotychczasowy dyrektor generalny Mars

Reid i Weihrauch od kilku miesięcy ściśle ze sobą współpracują, aby zapewnić płynną i uporządkowaną sukcesję. Przewodniczący zarządu Mars przedstawia nowego dyrektora generalnego firmy jako silnego lidera.

Jest znany ze swojego inspirującego i integracyjnego stylu przywództwa, z rozwijania firm i odnawiania marek oraz z głębokiego oddania w zaangażowanie i rozwój współpracowników. Po decyzji Granta, Zarząd i ja jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy powołać tak silnego lidera Marsa i jesteśmy pewni, że Poul będzie chronił nasze dziedzictwo, jednocześnie prowadząc nas w świetlaną i ekscytującą przyszłość.

Frank Mars, przewodniczący zarządu Mars

Fot. Grant F. Reid, dotychczasowy dyrektor generalny Mars (mat. prasowe Mars)