Mars wstrzymał dostawy części towarów do Tesco. Trwają negocjacje cenowe

Mars wstrzymał dostawy części towarów do Tesco. Trwają negocjacje cenowe

Mars wstrzymał dostawy części produktów zoologicznych do brytyjskiego Tesco. Problemem są wzrosty cen.

W czasie dynamicznie rosnących kosztów, negocjaje cenowe pomiędzy producentami a sieciami handlowymi zdają się być szczególnie zacięte. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o sporze na linii Heinz–Tesco. A już teraz dowiadujemy się o kolejnym producencie, który zawiesił dostawy swoich produktów do popularnej sieci sklepów.

Mars przestaje dostarczać część produktów sklepów Tesco

Mars Inc przestał dostarczać niektóre produkty do pielęgnacji zwierząt dla brytyjskiego Tesco – przekazuje Reuters. Jak dodaje agencja, problem dotyczy produktów Mars dla zwierząt domowych. 

Przeczytaj też: Trwa spór cenowy na linii Tesco – Heinz. Sieć nie akceptuje podwyżek

Sieci handlowe w dobie rosnących kosztów i galopującej inflacji starają się zabezpieczać swoich klientów przed gwałtownymi wzrostami cen. W rezultacie muszą mierzyć się z przedłużającymi się negocjacjami cenowymi z producentami. Jak przekazał agencji Reuters rzecznik prasowy Tesco, sieć nie zamierza przerzucać nieuzasadnionych podwyżek cen na swoich klientów.

Brytyjska sieć Tesco znajduje się obecnie w trudnym położeniu. Mars jest już drugim producentem, po Kraft Heinz, który ograniczył dostawy swoich produktów do sklepów sieci.


Fot. mat. prasowe (Mars Inc)

Reklama