Poczta Polska rozkręca sieć automatów paczkowych. Tysiąc stanie przy Biedronkach

Poczta Polska rozkręca sieć automatów paczkowych. Tysiąc stanie przy Biedronkach

Poczta Polska wkracza w kolejny etap strategicznego projektu, jakim jest sieć automatów paczkowych Pocztex Automat. Według zapowiedzi, docelowo w pierwszym kwartale 2023 roku sieć ma liczyć 2 tys. urządzeń.

"Po kilku miesiącach intensywnej pracy zespołu projektowego rozpoczynamy bardzo ważną fazę projektu, a mianowicie testy akceptacyjne" – poinformował Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej, cytowany przez "Rzeczpospolitą". Jak podkreśił jest to kluczowa faza w strategicznym projekcie spółki.

Co z tymi automatami paczkowymi?

Poczta Polska zapowiedziała instalację nowej sieci maszyn w 2021 roku. Spółka w listopadzie informowała o podpisaniu umowy na 2 tys. automatów paczkowych Pocztex Automat. Na rozwój tej sieci Poczta Polska planowała przeznaczyć około 300 mln zł.

Z najnowszych doniesień "Rzeczpospolitej" wynika natomiast, że uruchomienie automatów paczkowych Poczty Polskiej planowane jest na wrzesień tego roku. Docelowo w I kwartale przyszłego roku ich liczba ma wynieść 2 tys. urządzeń.

Tysiąc automatów przy sklepach Biedronka

Spośród 2 tys. automatów paczkowych Pocztex Automat, co najmniej 1000 urządzeń zostanie zamontowanych przy sklepach sieci Biedronka w całym kraju – przekazuje rzecznik prasowy Poczty Polskiej Daniel Witowski, cytowany przez "Rz". 

Przypomnijmy, że według listopadowych doniesień, przy sklepach Biedronki miało być zlokalizować 750 maszyn. Wówczas mówiono o tym, że pierwsze takie automaty pojawią się już w I kwartale 2022 roku.


Foto: ​biuro prasowe Poczta Polska

Reklama