Biedronka szuka nowych źródeł dostaw cukru. Pomaga w tym Krajowa Grupa Spożywcza

Biedronka szuka nowych źródeł dostaw cukru. Pomaga w tym Krajowa Grupa Spożywcza

Biedronka pracuje z Krajową Grupą Spożywczą nad zwiększeniem dostępności cukru w sklepach, a także aktywnie poszukuje nowych źródeł dostawy – przekazał Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka portalowi wiadomoscispozywcze.pl. Jak dodał, limity zostaną zniesione, gdy uda się zwiększyć dostępność produktu przez producentów.

Reglamentacja cukru została wprowadzona już w czterech sieciach handlowych. W przypadku Biedronki obowiązuje od 20 lipca i wynosi 10 kg na jeden paragon. Powodów decyzji jest kilka.

Czemu w Biedronce brakuje cukru? "Pierwsze sygnały pojawiły się jesienią"

"Pierwsze sygnały o ryzyku dostępności cukru pojawiły się jesienią u.br." – informuje Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka. Jak wyjaśnia, były one spowodowane decyzją o zwiększeniu eksportu przez część producentów, co w efekcie spowodowało braki na polskim rynku.

Zachwianie między podażą a popytem dało dodatkowy impuls do wzrostu cen zakupu i sprzedaży cukru.

Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka

Obecnie do pustych półek przyłożyło się jednak w dużym stopniu masowe wykupowanie tego produktu. I to w czasie, w którym cały rynek boryka się z wieloma wyzwaniami.

W rezultacie doniesień o wyższych cenach i braku dostępności, wielu konsumentów postanowiło zabezpieczyć swoje zapasy. Jak informował przedstawciel sieci – za dużą część paragonów odpowiadali przedsiębiorcy.

Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. 

Marcin Hadaj

Limity sprzedaży cukru zostały wprowadzone w Biedronce właśnie po to, aby ograniczyć możliwość dokonywania zakupów spekulacyjnych – poinformował Marcin Hadaj.

Biedronka w poszukiwaniu dostawców cukru

Głównym partnerem handlowym Biedronki jest Krajowa Grupa Spożywcza. To właśnie z KGS dyskonter pracuje obecnie nad zwiększeniem dostępności cukru w sklepach – w tym przy organizowaniu dodatkowych, pozakontraktowych dostaw.

Trzeba jasno podkreślić, że KGS nie tylko realizuje obecnie wolumeny kontraktowe, ale co równie ważne pracuje nad zorganizowaniem dodatkowych pozakontraktowych ilości cukru, co w dużej części pozwoliłoby ustabilizować polski rynek.

Marcin Hadaj

Jak przekazał nam Marcin Hadaj, Biedronka także samodzielnie poszukuje nowych dostawców cukru. Limity mają zostać zniesione, gdy uda się zwiększyć dostępność produktu przez producentów. 

W tej trudnej sytuacji rynkowej sieć Biedronka działając zawsze w interesie klientów, aktywnie poszukuje nowych źródeł dostaw.

Marcin Hadaj

Foto: biuro prasowe Biedronka

Reklama