InPost w rok podwoił liczbę Paczkomatów w Wielkiej Brytanii

InPost w rok podwoił liczbę Paczkomatów w Wielkiej Brytanii

Grupa InPost w ciągu ostatnich 12 miesięcy podwoiła liczbę maszyn na Wyspach i buduje kolejne partnerstwa. Na rynku brytyjskim właśnie pojawił się Paczkomat numer 4000.

Dynamiczny rozwój na brytyjskim rynku

Oznacza to dwukrotny wzrost liczby automatów w Wielkiej Brytanii na przestrzeni 12 miesięcy. W tym czasie Grupa InPost pozyskała także kolejnych partnerów. Do ich grona dołączyły: sieć handlowa WHSmith oraz Transport for London – firma zarządzająca m.in. londyńskim metrem.

Nasze urządzenia na rynkach europejskich zyskują coraz większą popularność. Klienci doceniają je za bezpieczeństwo i ekologię oraz szybkość odbioru przesyłki, która trwa zaledwie kilka sekund. Naszym głównym celem w Wielkiej Brytanii jest rozwój sieci naszych maszyn - choć już dziś, w Londynie, Manchesterze i Birmingham mamy ich więcej niż jest dostępnych placówek Royal Mail. Pomagają nam w tym nasi partnerzy, którzy widzą wymierne korzyści w ich instalacji, w swoich sieciach. Doświadczenie InPost cenią firmy e-commerce – zarówno najwięksi gracze jak i detaliści, którzy mogą zaoferować klientom innowacyjną metodę dostawy

Rafał Brzoska, CEO InPost

Grupa InPost podwoiła liczbę swoich maszyn w Wielkiej Brytanii, w jedyne 12 miesięcy, tym samym sieć liczy już 4000 innowacyjnych urządzeń. Osiągnięcie kolejnego kamienia milowego na tamtejszym rynku pozwala konsumentom na wygodne wysyłanie i odbiór przesyłek, co jest nie tylko praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim bardziej przyjaznym środowisku.

Cieszymy się, że w tak krótkim czasie podwoiliśmy liczbę maszyn w Wielkiej Brytanii. Paczkomat® InPost na stałe wpisał się w brytyjski rynek e-commerce. Rosnące zainteresowanie ze strony sprzedawców a także odbiorców dowodzi, że istnieje duże zapotrzebowanie na wygodny, zrównoważony sposób dostaw. To napędza nas do działania by zapewnić jak największej liczbie konsumentów dostęp do naszych usług.

Michael Rouse, CEO InPost International

Kolejne współprace InPost

W Wielkiej Brytanii InPost podpisał nowe kontrakty z uznanymi, zasięgowymi partnerami. Obok Tesco czy Westfield – urządzenia InPost pojawią się także w sieci WHSmith. To wiodący, globalny sprzedawca, oferujący książki, prasę oraz artykuły piśmiennicze. Klienci kultowej sieci będą teraz mogli łączyć odbiór, nadanie lub zwrot paczek z zakupami bestsellerowych książek, a także zaopatrzeniem w artykuły papiernicze.

Na tym samym rynku, Grupa InPost nawiązała także współpracę z Transport for London (TfL) – jednostką organizacyjną transportu publicznego w Londynie, odpowiedzialną  między innymi za londyńskie metro. Paczkomat® InPost usytuowany jest głównie w obrębie parkingów TfL, w pobliżu stacji metra i stacji kolejowych, zapewniając lokalnej społeczności i osobom korzystającym
z transportu publicznego wygodny i bardziej ekologiczny sposób odbierania i nadawania paczek w ramach codziennych podróży po stolicy.


Foto: InPost

Reklama