InPost przyspiesza zagraniczną ekspansję. Firma podpisała umowę z WHSmith

InPost przyspiesza zagraniczną ekspansję. Firma podpisała umowę z WHSmith

InPost ogłasza kolejny etap ekspansji poza granicami Polski. Firma właśnie podpisała umowę z WHSmith, firmą która posiada ponad 540 sklepów z prasą, książkami i artykułami biurowymi w Wielkiej Brytanii.

InPost we współpracy w WHSmith

WHSmith jest pierwszym detalistą w Wielkiej Brytanii, który zdecydował się na zainstalowanie Paczkomatów w swoich sklepach. Za sprawą współpracy, klienci placówek WHSmith będą mogli, przy okazji zakupów odebrać, nadal lub zwrócić przesyłki.

Jak przyznaje Rafał Brzoska, CEO InPost, podpisanie umowy z WH Smith na lokalizacje w UK znacząco przyspieszy ekspansję Paczkomatów InPost w tym kraju.

Zagraniczna ekspansja InPost 

InPost w Wielkiej Brytanii posiada na ten moment sieć Paczkomatów liczącą ponad 3,5 tys. urządzeń. Tempo ekspansji na tym rynku przyspieszyło m.in. po nawiązaniu w ubiegłym roku współpracy z siecią sklepów Tesco. 

Jeszcze w październiku 2021 roku, Michael Rouse, prezes InPost International, zapowiadał, że w ciągu najbliższych 3 lat liczba Paczkomatów w Wielkiej Brytanii zwiększy się do 10 tys. "Na rynku brytyjskim chcemy być liderem w zakresie dostaw paczkomatowych" – mówił Rouse.


Foto: InPost

Reklama