InPost stworzył Paczkomat przyszłości. Jest pozbawiony ekranu

InPost stworzył Paczkomat przyszłości. Jest pozbawiony ekranu

InPost stworzył nowy rodzaj maszyny do odbierania i nadawania paczek. Nowy Appkomat ma być bardziej ekologiczny. Aby oszczędzać więcej energii, jest pozbawiony dużego ekranu. Jak to działa?

Appkomat InPost. Jak działa nowy rodzaj Paczkomatu?

Bezdotykowe odbiory przesyłek za pośrednictwem aplikacji zdają się być już standardem w InPost. Firma niedawno wprowadziła także analogiczną funkcjonalność w przypadku nadawania paczek. Jak się okazuje, w ten sposób InPost prawdopodobnie przygotowywał grunt pod wprowadzenie zupełnie nowego rodzaju Paczkomatu.

Tworząc projekt nowej maszyny firma miała na uwadze zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dlatego też, Appkomat InPost pozbawiony jest dużego ekranu. Do obsługi nowego Paczkomatu wystarczy jedynie aplikacja InPost Mobile. Jak informuje Rafał Brzoska, CEO InPost, po 12 miesiącach prac zespołu R&D i Tech, pierwsze maszyny zostały właśnie rozlokowane w Krakowie i Warszawie.

#APPKOMAT – nowe urządzenie by InPost – pozbawione ekranu, tańsze,autonomiczne, jeszcze bardziej energooszczędne i w pełni sterowane z najbardziej popularnej aplikacji mobilnej Inpost!!! Po 12 miesiącach prac naszego zespołu R&D i Tech – pierwsze maszyny rozlokowane własnie w Krakowie i Warszawie – nowy standard w naszej ekspansji – już nie tylko w Polsce. Dumny ze swojego zespołu!

poinformował na LinkedIn Rafał Brzoska, CEO InPost

Maszyny będą wyposażone w panele fotowoltaiczne

Appkomat jest w pełni autonomiczny i całkowicie obsługiwany przez aplikację mobilną. Jak czytamy w komunikacie: "Appkomat InPost to pierwsze tego typu, innowacyjne urządzenie i… Paczkomat przyszłości!".

Appkomat InPost zamiast dużego ekranu, wyposażony jest w skaner kodów QR (mat. prasowe)

Maszyna jest pozbawiona ekranu. Aby odebrać, nadać lub zwrócić paczkę wystarczy ekran w smartfonie. Jak wyjaśnia InPost, brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów z jakich jest zbudowany, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Działania na rzecz poprawy środowiska to jeden z kluczowych filarów działalności InPostu i jego strategii ESG. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązania, które nie tylko usprawnią czy unowocześnią nasze usługi, ale  realnie przyczynią się do poprawy i obniżenia negatywnego wpływu działalności człowieka na naszą planetę. Jestem pewien, że tak jak wcześniejsze nasze urządzenia, tak nowo zaprojektowany Appkomat InPost stanie się wzorem wskazującym kierunek rozwoju dla procesów logistycznych w e-commerce w XXI wieku.

Rafał Brzoska, CEO InPost

Według zapowiedzi firmy, w przyszłości część z maszyn będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie stanu powietrza w okolicy.

Aby korzystać z Appkomatu InPost wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile, którą można pobrać z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store lub Huawei AppGallery.

Jak odebrać paczkę w Paczkomacie Appkomacie?

W nowych maszyn inPost można zarówno odebrać przesyłkę, jak również nadać paczkę oraz zwrócić zamówienie. Celem powstania Appkomatu InPost jest nie tylko zmniejszenie zużycia energii, ale także wygoda. Jak w kilku krokać odebrać paczkę za pośrednictwem aplikacji InPost?

  1. Pobierz i otwórz aplikację InPost.
  2. Z listy przesyłek wybierz tę, którą chcesz odebrać.
  3. Kliknij przycisk "Otwórz skrytkę zdalnie" lub zeskanuj kod QR w czytniku maszyny.
  4. Wyjmij przesyłkę ze skrytki.
  5. Zamknik skrytkę i potwierdź odbiór w aplikacji.

Fot. mat. prasowe (InPost)

Reklama