Lidl zaczyna reglamentować cukier. Hurtowo kupują go firmy

Lidl zaczyna reglamentować cukier. Hurtowo kupują go firmy

Lidl jest kolejną siecią która zdecydowała się na wprowadzenie reglamentacji cukru. Dołączył tym samym do Biedronki, Netto oraz Aldi.

"Aby zapewnić dostępność tego produktu każdemu klientowi, w dniu 22 lipca wprowadziliśmy reglamentację" – przekazała portalowi wiadomoscispozywcze.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Jak wyjaśniła przedstawicielka sieci, wzmożony w ostatnich tygodniach popyt na cukier uniemożliwił utrzymanie pełnej dostępności dla klientów detalicznych.

Firmy kupują hurtowo cukier w dyskontach

Z obserwacji sieci Lidl wynika, że to niekoniecznie indywidualni klienci odpowiadają za wzmożony popyt na cukier w sklepach. Jak wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, "wzmożony w ostatnich tygodniach popyt na cukier jest spowodowany hurtowymi zakupami przedsiębiorstw w naszych sklepach".

Przedmiotem działalności sklepów Lidl Polska jest sprzedaż detaliczna – wyjaśnia przedstawicielka sieci. Jak dodaje, aby zapewnić dostępność cukru każdemu klientowi Lidl zdecydował o wprowadzeniu reglamentacji.

Limit na cukier w Lidlu. Ile wynosi?

Reglamentacja cukru w sklepach Lidl zaczęła obowiązywać od piątku 22 lipca. Podobnie jak w przypadku Biedronki czy sieci Netto, klienci sklepów Lidl będą mogli zakupić maksymalnie 10 kg cukru na jednym paragonie. 

Aleksandra Robaszkiewicz jednocześnie zapewnia, że dostawy do magazynów centralnych i z magazynów do sklepów prowadzone są w trybie ciągłym. Przejściowe braki towaru w wybranych obiektach mają zostać wkrótce uzupełnione.


Foto: wiadomoscispozywcze.pl