Biedronka wprowadziła limit zakupu cukru. Powodem masowe wykupowanie

Biedronka wprowadziła limit zakupu cukru. Powodem masowe wykupowanie

O problemach w dostępności produktów w sklepach Biedronka robi się coraz głośniej. Internauci donoszą o pustych półkach w przypadku różnych partii produktów. W ostatnim czasie braki pojawiły się także w przypadku cukru. W odpowiedzi na sytuację, Biedronka właśnie zapowiedziała wprowadzenie limitu kupna cukru na jeden paragon. Powodem jest masowe wykupowanie tego produktu.

"W celu zapewnienia dostępności naszych klientów do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 roku limit sprzedaży tego produktu" – przekazał portalowi wiadomoscispozywcze.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka. Jakie limity zakupu cukru obowiązują w Biedronce?

"To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru"

W uzasadnieniu decyzji Marcin Hadaj wyjaśnił, że w obliczu malejącej dostępności tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci Biedronki nabywali cukier w niedetalicznych ilościach. Jak się okazuje, to nie do końca indywidualni konsumenci odpowiadają za zwiększony popyt na cukier.

Biuro prasowe Biedronki, na dowód obecności cukru w sklepach przekazało redakcji zdjęcia ze sklepu przy ul. Niemcewicza w Warszawie (Biedronka)

"Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe" – poinformował w komunikacie menedżer ds. komunikacji korporacyjnej. Jak dodał, "to najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie".

Jaki limit na cukier obowiązuje w Biedronce?

Przedstawiciel Biedronki w komunikacie, przyznał, że celem firmy jest zapewnienie jak największej dostępności produktu dla wszystkich klientów.

Jak komentuje przedstawiciel sieci, "cały rynek boryka się aktualnie z przejściowymi wyzwaniami dla dostawców, w wielu kategoriach produktowych. (...) robimy wszystko, by w najbliższym czasie zapewnić pełną dostępność towarów".

W związku z tym sieć zdecydowała się na reglamentowanie cukru. Od 20 lipca w sklepach sieci obowiązuje limit zakupu tego produktu. Przy okazji zakupów klienci Biedronki będą mogli zakupić na jeden paragon maksymalnie 10 kg cukru.

Informacja o limitowanej sprzedaży cukru pojawiła się już w sklepach sieci (Biedronka)

Do kiedy będzie obowiązywał limit na cukier?

Mimo zapytań ze strony redakcji wiadomoscispozywcze.pl, biuro prasowe Biedronki nie komentuje, do kiedy miałby obowiązywać limit zakupu cukru w sklepach sieci. Dyskonter nie komuntuje również, czy ceny za ten produkt ulegną zmianie.

"Biorąc pod uwagę bieżące uwarunkowania sektora handlowego w Polsce wspólnie z naszymi dostawcami pracujemy nad efektywnymi rozwiązaniami w zakresie dostaw produktów do naszych sklepów" – przekazał przedstawiciel Biedronki w komunikacie. 


Foto: wiadomoscispozywcze.pl

Reklama