Unilever zmniejszył gramatury lodów w multipackach. Ceny nie są niższe

Unilever zmniejszył gramatury lodów w&nbspmultipackach. Ceny nie są niższe

Gramatura lodów Magnum w opakowaniach zbiorczych, które dostępne są w sklepach w Wielkiej Brytanii, uległa zmianie. Lody na patyku nie liczą już 110 ml, a 100 ml – donosi The Grocer. Co z cenami?

Mniejsza gramatura lodów Magnum. Ceny w niektórych przypadkach poszły do góry

Dostępne w ofercie Unilevera lody Magnum Classic oraz White występowały w opakowaniach zbiorczych 4 szt. po 110 ml. Jak ujawnia The Grocer, gramatura lodów zmiejszyła się do 100 ml. Jak się okazuje, ceny detaliczne nie spadły, a w niektórych przypadkach nawet wzrosły.

19 lipca br. multipacki lodów Magnum kosztowały w brytyjskich sklepach Tesco 3,25 funta. Wcześniej za poprzednią gramaturę klienci musieli zapłacić 3 funty – wynika z danych Assosia, na które powołuje się The Grocer. Z kolei w przypadku sieci Morrisons cena, mimo zmniejszonej gramatury, nie uległa zmianie. Klienci za opakowanie zbiorcze 4x100 ml muszą zapłacić 3,20 funta, podobnie jak wcześniej za miltipach 4x110 ml.

Odpowiedź na rosnące koszty produkcji

Sprawę skomentowała rzeczniczka Unilevera, którą cytuje portal. "Regularnie sprawdzamy rozmiary i ceny naszych produktów i dokładamy wszelkich starań, aby kupujący mogli cieszyć się doskonałym stosunkiem jakości do ceny naszych marek" – przekazała przedstawicielka firmy.

Jak dodała, obecnie firma doświadcza dużych wzrostów kosztów niektórych surowców. Jednak, według słów rzeczniczki, ustalenie cen detalicznych produktów pozostaje w wyłącznej gestii właściciela sklepu. "(...) my, podobnie jak wszyscy producenci, zapewniamy tylko zalecaną cenę detaliczną" – przekazała rzeczniczka.

Unilever nie jest jedynym producentem, który w obliczu rosnących kosztów, zdecydował o wprowadzeniu zmian w obrębie swojego porfolio. Na początku czerwca br. na ograniczenie gamy swoich produktów zdecydowało się Nestle. Jak donosi The Grocer, swoje wielopaki Twix w ostatnim czasie zmniejszył także Mars.


Foto: @MagnumPolska(facebook.com)

Reklama