Lidl otwiera swój 12 tys. sklep. Będzie zlokalizowany w Warszawie

Lidl otwiera swój 12&nbsptys. sklep. Będzie zlokalizowany w&nbspWarszawie

Lidl otwiera kolejny sklep w Polsce. Nie będzie on jednak zwyczajny – będzie to 45. sklep w stolicy i 12 tys. na świecie. Nowa inwestycja zlokalizowana na warszawskiej Pradze liczy ok. 1700 mkw.

W Warszawie powstanie 12 tys. sklep Lidla na arenie międzynarodowej. Nowy obiekt będzie zlokalizowany w nowoczesnym, dwupoziomowym budynku i wyposażony w liczne rozwiązania ekologiczne, a także stację ładowania samochodów elektrycznych.

Nowy sklep Lidl na Pradze Południe

Nowa placówka Lidla jest  zlokalizowana w nowoczesnym, dwupoziomowym budynku przy ulicy Żupniczej 15. Inwestycja idealnie wpisuje się w trend rewitalizacji dzielnicy Praga Południe, której celem jest przekształcenie terenów przemysłowych w nowoczesną zabudowę mieszkaniową i usługową.

Poza pożytkiem dla klientów i okolicznych mieszkańców, otwarcie wiąże się też z nowymi miejscami pracy. W nowym, 45. sklepie Lidl w Warszawie, pracę rozpocznie 28 osób. W całej Polsce, w ponad 800 sklepach, sieć zatrudnia już ponad 25 tys. pracowników.

W trosce o środowisko

Nowa inwestycja ma powierzchnię ok. 1700 mkw. – w tym 1170 mkw. powierzchni sprzedażowej – i powstaje zgodnie z międzynarodową strategią klimatyczną.

W sklepie przy ul. Żupniczej zastosowano sporo ekologicznych rozwiązań, w tym panele fotowoltaiczne (mat. prasowe)

Ogrzewanie obiektu wspierać będą gruntowe pompy ciepła (wykorzystujące energię odnawialną z ziemi), na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne, a w budynku – oświetlenie LED – które cechuje się niskim poborem energii, a co za tym idzie, niższą niż w przypadku standardowych żarówek emisją gazów i pyłów z elektrowni. W placówce wdrożona została także technologia odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych i rekuperacja (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła).

Dzięki wymienionym rozwiązaniem, sieć wdraża podejście, w którym w pierwszej kolejności unika emisji CO2, następnie je redukuje, a na końcu – gdy nie ma innej możliwości – kompensuje. W ten sposób, do 2030 roku Lidl zamierza zredukować swoje emisje operacyjne we wszystkich krajach obecności o 80% w porównaniu z 2019 rokiem.

Lidl przy ulicy Żupniczej – godziny otwarcia

Nowa placówka Lidla zlokalizowana na warszawskiej Pradze poza ponad 1100 mkw. sali sprzedaży, posiada również 75 miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych klientów. 

Lidl przy ulicy Żupniczej będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00 - 23:00 oraz w niedziele handlowe w godzinach 8:00 - 20:00. 

W czwartek, 14 lipca, na klientów sieci – z okazji specjalnego otwarcia – czekać będą liczne atrakcje, m.in.: event z konferansjerem i profesjonalnym nagłośnieniem, animatorzy, symulatory rajdowe dla dzieci, a także poczęstunek: tort, owoce i aromatyczna kawa.


Fot. mat. prasowe