Lidl utrzymuje tempo. Sieć otwiera 2 nowe sklepy i planuje 5 kolejnych

Lidl utrzymuje tempo. Sieć otwiera 2&nbspnowe sklepy i&nbspplanuje 5&nbspkolejnych

Lidl pojawił się w dwóch nowych miejscowościach. Do sieci sklepów właśnie dołączyły nowe placówki – w Sławnie oraz Hajnówce. W samym lipcu dyskonter planuje kolejne 5 otwarć.

Kilkadziesiąt sklepów rocznie

Sieć Lidl Polska liczy w tej chwili już ponad 800 sklepów na terenie całego kraju. Dyskonter otwiera rocznie kilkadziesiąt nowych placówek i właśnie takie tempo ekspansji planuje utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny – poinformowała sieć w odpowiedzi na pytania redakcji wiadomoscispozycze.pl. Jeszcze w lipcu tego roku w różnych częściach Polski dyskonter planuje otworzyć kolejnych 5 sklepów.

"Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów"  – przyznaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

W sklepach Lidl w Polsce, dyskonter dba również o obecność ekologicznych rozwiązań, takich jak system odzysku ciepła czy systemy chłodzenia glikolem w urządzeniach chłodnicznych. Celem jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów i uczenienie placówek sklepami energooszczędnymi.

Dwa nowe sklepy Lidl – Sławno i Hajnówka

W czwartek 30 czerwca Lidl powiększył się o dwa nowe sklepy – w Sławnie oraz Hajnówce. Tym samy dyskonter zaznaczył swoją obecność w miejscowościach, w których do tej pory nie było sklepów sieci. 

Nowy sklep sieci Lidl Polska w Sławnie, przy ulicy Polanowskiej 16, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą 1074 mkw. W obiekcie zatrudnionych zostanie 17 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z 56 miejsc parkingowych. 

Nowy sklep sieci Lidl Polska w Hajnówce, przy ulicy 3 Maja 59 S, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą 1070 mkw. W obiekcie zatrudnionych zostanie 20 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 20:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 108 miejsc parkingowych.


Fot. mat. własne redakcji

Reklama