Lidl otwiera nowy sklep w stolicy. Ma przyczynić się do ochrony środowiska

Lidl otwiera nowy sklep w&nbspstolicy. Ma przyczynić się do ochrony środowiska

Lidl otwiera kolejny sklep w Warszawie. Dyskonter podkreśla znaczenie troski o środowisko naturalne w procesie dalszego rozwoju sieci. Nowy sklep został wyposażony w gruntowe pompy ciepła, oświetlenie w technologii LED oraz system odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych, dzięki którym będzie energooszczędny i jeszcze bardziej ekologiczny.

Nowa lokalizacja w portfelu Lidl Polska w Warszawie

Nowy sklep sieci Lidl Polska w Warszawie będzie zlokalizowany przy ulicy Jana Kasprowicza 117. Znajdzie się w nim zarówno "Ryneczek Lidla", gdzie klienci znajdą świeże owoce i warzywa, jak też "Strefa Wege". Pojawią się w nim nie tylko spożywcze produkty wegańskie, ale także wegańskie kosmetyki marki "Cien Food For Skin".

Sklep Lidl w Warszawie ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1716 mkw. W obiekcie zatrudnione zostały 34 osoby.

Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 23:00, a w niedziele handlowe od 8:00 do 21:00.

Uroczyste otwarcie nowego sklepu Lidl

Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze ok. 132 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia – w czwartek 23 czerwca – na klientów czekać będzie aromatyczna kawa, produkty z grilla oraz atrakcje dla dzieci, a także liczne promocje na artykuły spożywcze i przemysłowe.

W niedzielę 26 czerwca z okazji otwarcia, odbędzie się natomiast specjalny piknik, podczas którego klienci będą mogli napić się kawy, a najmłodsi skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: malowania twarzy, dmuchanej zjeżdżalni czy basenu z kulkami.

Każdy kolejny sklep Lidl to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów.  Jednocześnie, by ułatwić planowanie codziennych zakupów rozwijamy aplikację Lidl Plus ułatwiającą zarządzanie domowym budżetem, oferującą liczne promocje i rabaty, dostęp do gazetek produktowych oraz wydłużoną możliwość zwrotów przy zakupie artykułów przemysłowych.

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska

W trosce o lepsze jutro – ekologiczne rozwiązania w sklepach Lidl

W placówce wykorzystano ekologiczne rozwiązania, które mają za zadanie zwiększenie efektywności energetycznej obiektu, uczynienie placówki obiektem energooszczędnym, co w konsekwencji przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Wśród nich znalazły się m.in.:

  • system odzysku ciepła z lad chłodniczych,
  • ogrzewanie przez gruntowe pompy ciepła,
  • całość oświetlenia w energooszczędnej technologii LED wewnątrz budynku.

Fot. mat. własne redakcji​

Reklama