SPAR obchodzi 90-lecie istnienia marki. Z tej okazji sieć posadzi drzewa

SPAR obchodzi 90-lecie istnienia marki. Z&nbsptej okazji sieć posadzi drzewa

SPAR w bieżącym roku obchodzi 90-lecie istnienia marki. Z okazji wyjątkowego jubileuszu sieć chce odwdzięczyć się społecznościom poprzez sadzenie drzew. Jak SPAR Global zmienił się na przestrzeni tych lat?

SPAR w 2022 roku. Ile liczy sklepów na wszystkich rynkach?

SPAR rozpoczynał swoją działalność w 1932 roku od jednego rynku w Holandii. Teraz, po 90 latach, sieć jest już obecna na 48 rynkach w czterech regionach. SPAR liczy w sumie ponad 13,5 tys. sklepów. Każdego dnia obsługują one 14 milionów klientów.

Rok 2022 stanowi doniosłą okazję dla światowej rodziny SPAR, ponieważ firma świętuje 90. rocznicę powstania marki. 

Kierując się naszym celem bycia ulubionym lokalnym sklepem spożywczym, od 90 lat SPAR podnosi na duchu i rozwija społeczności na całym świecie. I nadal będziemy w sercu społeczności dla przyszłych pokoleń.  

pisze w komunikacie SPAR Global

"Jeden dolar za jedno drzewo"

Z okazji 90-lecia firma podjęła działania zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Globalna inicjatywa sadzenia drzew nazywa się SPAR One Tree Planted. W jej ramach firma nawiązała współpracę z wiodącą organizacją One Tree Planted, której wizją jest ułatwienie każdemu pomagania środowisku poprzez sadzenie drzew. 

One Tree Planted to organizacja charytatywna non-profit zajmująca się ochroną środowiska, która koncentruje się na globalnym ponownym zalesianiu. Organizacja współpracuje z partnerami projektu we wszystkich głównych regionach SPAR, aby zasadzić drzewa w ziemi i przywrócić stan lasów po pożarach i powodziach. Ich model "jeden dolar za jedno drzewo" ułatwia każdemu zaangażowanie się w pomoc. 

Kampania SPAR One Tree Planted obejmuje wiele krajów SPAR z całego świata. Wszystkie zebrane fundusze przeznaczone są na sadzenie drzew. Tam, gdzie to możliwe, firma będzie postępować zgodnie z modelem 1 dolar = 1 posadzone drzewo, wdrożonym przez One Tree Planted. "Naszym celem jest zebranie jak najwięcej, aby podnieść lokalne społeczności, zmniejszyć wpływ na środowisko i pomóc w budowaniu zrównoważonej przyszłości dla wszystkich" – pisze w komunikacie SPAR Global.


Fot. mat. prasowe (SPAR Global)

Reklama