Jeronimo Martins inwestuje 16,8 mln euro w zrównoważoną produkcję łososia

Jeronimo Martins inwestuje 16,8&nbspmln euro w&nbspzrównoważoną produkcję łososia

Grupa Jeronimo Martins inwestuje 16,8 mln euro w przejęcie 10,1% udziałów w norweskiej firmie Andfjord Salmon zajmującej się zrównoważoną produkcją łososia. Andfjord Salmon AS jest notowany na Euronext Growth pod oznaczeniem ANDF.

Transakcja została dokonana za pośrednictwem spółki zależnej Jeronimo Martins Agro-Alimentar. W rezultacie firma staje się jednym z największych udziałowców w spółce Andfjord Salmon.

W kierunku zrównoważonej produkcji łososia

Nowerska firma Andfjord Salmon koncentruje się na projekcie w ramach którego stawia na wykorzystanie wydajnej technologii do produkcji łososia. Jak komentuje Pedro Soares dos Santos, prezes i dyrektor generalny Jeronimo Martins, projekt spółki wpisuje się w priorytety Jeronimo Martins.

Na kilka dni przed konferencją Narodów Zjednoczonych w Lizbonie w sprawie oceanów, która odbędzie się w 2022 roku, inwestujemy w obiecujący i prawdziwie innowacyjny projekt zrównoważonego biznesu, który jest w pełni zgodny z naszymi priorytetami w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej. 

Pedro Soares dos Santos, prezes i dyrektor generalny Jerónimo Martins

Projekt Andfjord Salmon rozwija technologię, która opiera się na systemie przepływowym. Jak deklaruje firma, wymaga ona niskich kosztów energii i eksploatacji. Dodatkowo jej wpływ na środowisko naturalne jest minimalny. Celem Andfjord Salmon jest stworzenie najbardziej przyjaznego rybom i zrównoważonego obiektu hodowli na świecie.

Wierzymy, że inwestycja w tę innowacyjną i zrównoważoną produkcję będzie dla nas także akceleratorem procesu uczenia się w zakresie najlepszych praktyk w projektach akwakultury.

Pedro Soares dos Santos

Fot. mat. prasowe (Andfjord Salmo)