Jeronimo Martins wyda 55 mln euro na premie dla pracowników w 3 krajach

Jeronimo Martins wyda 55&nbspmln euro na premie dla pracowników w&nbsp3&nbspkrajach

Grupa Jerónimo Martins zainwestowała 55 milionów euro, aby przyznać nadzwyczajną premię 80 tys. pracowników operacyjnych w Portugalii, Polsce i Kolumbii. Przede wszystkim mowa o pracownikach sklepów oraz centrów dystrybucyjnych.

Podczas ostatnich 5 lat Grupa przeznaczyła już 220 mln euro na premie pracownicze w tych trzech krajach. Dodatkowe wsparcie finansowe dla pracowników ma być wyrazem uznania dla ich pracy oraz wkładu w końcowe wyniki Jerónimo Martins. W kwietniu tego roku 80 tys. pracowników z Portugalii, Polski i Kolumbii otrzymało kolejną premię specjalną.

Tylko w 2021 roku Grupa wypłaciła swoim pracownikom w sumie 217 mln euro premii. Odpowiada to około 70% zysków z poprzedniego roku.

Dodatkowo w ubiegłym roku Jerónimo Martins zainwestowało ponad 25 mln euro w zmienne miesięczne wynagrodzenie pracowników operacyjnych w Portugalii i około 5 mln euro w programy odpowiedzialności społecznej przeznaczone dla jej pracowników w tym kraju.

Przypomnijmy, że Biedronka od stycznia tego roku podniosła także pensję dla pracowników w Polsce (Więcej pisaliśmy na ten temat w artykule: Biedronka zwiększa wynagrodzenia od 2022 r. Najwyższe podwyżki dla kasjerów).


Fot. mat. prasowe