Shopee i InPost zacieśniają współpracę. Firmy ze strategicznym partnerstwem

Shopee i&nbspInPost zacieśniają współpracę. Firmy ze strategicznym partnerstwem

Globalna platforma e-commerce nawiązuje strategiczne partnerstwo z firmą InPost. To kolejna umowa współpracy giganta logistycznego z liczącym się międzynarodowym marketplace obecnym na polskim rynku.

Obie firmy zdecydowały o rozszerzeniu dotychczasowej współpracy i nawiązały partnerstwo strategiczne. Jak czytamy w komunikacie, InPost jest jednym z kluczowych partnerów logistycznych dla Shopee. Decyzja o zaciśnieniu współpracy podyktowana była rosnącymi potrzebami i oczekiwaniami e-konsumentów.

InPost i Shopee ze strategicznym partnerstwem

Dla Shopee jest to kolejny strategiczny krok w zapewnieniu użytkownikom satysfakcji z zakupów na każdym etapie, od momentu znalezienia produktów na platformie, do dostarczenia ich do wybranego przez kupującego punktu – czytamy w komunikacie.

Poza dostawami zamówień online, firmy współpracują również w zakresie tworzenia nowych rozwiązań logistycznych, aby dawać kupującym jeszcze większy wybór opcji, które będą dopasowane do ich indywidualnych oczekiwań.

Dostawy do naszych Paczkomatów® są najczęściej wybieraną formą dostawy przez klientów e-commerce w Polsce. Cieszymy się, że do tego grona dołaczają klienci Shopee. Paczkomaty® zwiększyły wydajność usług logistycznych, a o ich sukcesie zadecydowała też szybkość dostaw - aż 98% przesyłek dostarczanych jest już następnego dnia po nadaniu! Wierzymy, że gwarantowana jakość dostaw InPost będzie wyjątkową ofertą dla naszych wspólnych odbiorców.

Dagmara Brzezińska, wiceprezes zarządu InPost ds. sprzedaży

Wraz z nawiązanym partnerstwem strategicznego firmy planują również współpracę w zakresie wspólnych akcji marketingowych i promocji. Rozpoczyna je start kampanii Shopee "7.7 Wakacyjna wyprzedaż".

Nowi użytkownicy, którzy podczas pierwszych zakupów wybiorą dostawę przez InPost, mogą skorzystać ze specjalnego vouchera na 15 zł. Po potwierdzeniu otrzymania przesyłki dostaną również dodatkowo 500 Monet Shopee na konto użytkownika.

Firmy łączy wspólny cel – mniejszy ślad węglowy

Przy nawiązaniu współpracy z InPostem niezmiernie istotna była również misja firmy, zgodnie z którą działa ona na rzecz zmniejszenia swojego śladu węglowego.

InPost i Shopee zamierzają współpracować nie tylko pod kątem ścisłej integracji Paczkomatów® z systemem logistycznym platformy, ale również w zakresie szukania nowych sposobów na wywarcie pozytywnego wpływu w obszarze zrównoważonej logistyki.

Jednym z takich rozwiązań jest wprowadzenie przez InPost tzw. ekonomicznej dostawy, obecnie dostępnej wyłącznie dla użytkowników Shopee. Jest ona skierowana do tych klientów, którzy chcą oszczędzić na dostawie i akceptują nieco dłuższy czas dostarczenia przesyłki.

W Shopee dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym użytkownikom wygodne i bezproblemowe zakupy. Cieszę się, że możemy zacieśnić naszą współpracę z InPostem, który jest wiodącym na polskim rynku dostawcą usług logistycznych i naszym zaufanym partnerem od początku działalności w Polsce. Dzięki temu będziemy mogli sprostać rosnącym potrzebom naszych użytkowników.

Ian Ho, Head of Shopee Poland

Fot. mat. prasowe

Reklama