Shopee wskoczyło do TOP3 sklepów online w Polsce (Mediapanel)

Shopee wskoczyło do TOP3 sklepów online w Polsce (Mediapanel)

Absolutnym liderem na polskim rynku serwisów oferujących zakupy online pozostaje Allegro, które odwiedza około 10 mln użytkowników więcej niż kolejne pozycje w rankingu Mediapanel. Kolejną pozycję, już kolejny raz z rzędu zajmuje Aliexpress. Podium w kwietniu zamknęło Shopee, wyprzedzając sklep internetowy Media Expert.

Allegro deklasuje konkurencje

Pozycję lidera w rankingu Mediapanel już kolejny miesiąc z rzędu utrzymuje Allegro. Najpopularniejszy e-commerce w Polsce w minionym miesiącu ponad 22 mln użytkowników. Tym samym wyprzedził najbliższą konkurencję o około 10 mln użytkowników. 

Allegro wygrywa także w zestawieniu pod względem czasu, jaki przeciętny użytkownik spędził na przeglądaniu danej strony. Na ten platformie użytkownicy spędzali średnio 1 godzinę i 40 minut.

Zasięg Allegro w kwietniu utrzymywał się na podobnym poziomie co miesiąc wcześniej wynosząc około 73%.

Aliexpress ze spadkami zasięgu

Drugą pozycję w rankingu zajęła platforma sprzedażowa Aliexpress, należąca do chińskiego giganta – Grupy Alibaba. W kwietniu Aliexpress zgromadziło ponad 11 mln użytkowników, którzy średnio spędzali na stronie lub w aplikacji 22 minuty.

Pochodzący z Chin e-commerce notuje jednak spadki pod względem zasięgu. Od początku roku spadł on o 4 p.p., zatrzymując się w kwietniu na poziomie 36,9%. 

Shopee rośnie

W przeciwieństwie do Aliexpress, spore wzrosty notuje od początku roku Shopee – platforma zakupowa, która szczególnie w ostatnim czasie poprzez działania marketingowe mocno zaznaczyła swoją obecność na polskim rynku.

Shopee w kwietniowym rankingu wskoczyło na 3. miejsce, wyprzedzając tym samym sklep online mediaexpert.pl. Od stycznia platforma podskoczyła już o 2 pozycje w zestawieniu. Liczba użytkowników Shopee w kwietniu wyniosła blisko 11 mln. Od stycznia platforma powiększyła grono odbiorców o blisko 2 mln. 

Od początku roku Shopee poprawiło także zasięg swojej platformy – z 30% w styczniu do 36% w kwietniu – oraz średni czas, który użytkownicy spędzają na stronie lub w aplikacji – z 21 do 26 minut.


Fot. Facebook/@ShopeePL

Reklama