MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł

MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł
MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł MARS otwiera kolejną fabrykę w Polsce o wartości ponad 600 mln zł

Na początku 2022 roku zostanie otwarta już piąta fabryka międzynarodowej firmy Mars Inc. w Polsce. Inwestycja warta ponad 600 mln pln powstaje w Błoniu (woj. mazowieckie). Nowa fabryka stworzy blisko 200 miejsc pracy. Produkty, które tam powstaną trafią do sklepów w kilkunastu europejskich krajach. Jej budowa jest wynikiem nieustannie rosnącego znaczenia kategorii jedzenia dla zwierząt w Polsce i na świecie, a o lokalizacji inwestycji zadecydowało docenienie potencjału polskich specjalistów.

Psy i koty czynią nasze życie lepszym. W czasie pandemii jeszcze więcej osób przekonało się o pozytywnym wpływie zwierząt domowych na zdrowie psychiczne i fizyczne. Badania potwierdzają, że dzięki obecności czworonoga mamy lepsze samopoczucie, łatwiej radzimy sobie ze stresem, zwiększa się nasza pewność siebie, sprawność układu krążenia, a zmniejsza prawdopodobieństwo nadwagi, otyłości oraz alergii 1 . Jednocześnie rośnie świadomość na temat odpowiedzialnej opieki i prawidłowego żywienia psów i kotów, co sprawia, że perspektywy dla branży pet food w Polsce i na świecie, stale się poszerzają 2 .

Odpowiadając na dynamicznie rosnące potrzeby rynku oraz opiekunów psów i kotów, Mars, jako jeden z czołowych producentów jedzenia dla zwierząt na świecie, buduje nową fabrykę mokrej karmy w Polsce. Inwestycja warta ponad 600 mln pln powstaje w podwarszawskim Błoniu. Od 1992 roku Mars regularnie inwestuje w Polsce, przyczyniając się do rozwoju gospodarki i społeczności lokalnych. Nowy zakład produkcyjny w Błoniu będzie kolejną fabryką międzynarodowej firmy w Polsce. W fabrykach i biurach zatrudnionych jest łącznie około 3000 osób.

Część budynku oraz infrastruktury nowej inwestycji w Błoniu jest już gotowa. W fabryce instalowana jest obecnie linia produkcyjna i mamy ambitne plany inwestycyjne na kolejne lata. Pomimo pandemii i jej znacznego wypływu na działanie biznesów, inwestycja w Błoniu była kontynuowana zgodnie z planem.

Maciej Woźny, dyrektor nowej fabryki Mars Pet Nutrition

Produkty, które będą powstawać w Błoniu to saszetki najbardziej popularnych marek Mars Petcare, które trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Otwarcie nowej fabryki Mars jest planowane na początek 2022 roku, a już teraz trwa rekrutacja na blisko 200 stanowisk. Kolejne będę ogłaszane na bieżąco. Osoby zatrudnione w Mars mogą liczyć na otwarte i różnorodne środowisko pracy.

- Zależy nam, aby każdy Współpracownik Marsa mógł czuć się sobą i rozwijać swój potencjał. W Mars talent nie ma płci, a luka płacowa nie istnieje. – dodaje Maciej Woźny.

Osoby zatrudnione w nowej fabryce Mars otrzymają dostęp do szerokiego wachlarza benefitów, m.in. atrakcyjnych premii i dodatków zmianowych, bonusu relokacyjnego dotyczącego wybranych stanowisk, rozbudowanego systemu opieki zdrowotnej, dofinansowania posiłków oraz programu oszczędnościowego i emerytalnego o jednym z najwyższych poziomów zaangażowania finansowego pracodawcy na polskim rynku.

Więcej informacji o firmie Mars Polska znajduje się na stronie www.mars.pl , a aktualne oferty pracy w zakładce „ Kariera ”.

 


1 https://www.waltham.com/news-stories/human-animal-interaction/pets-mental-health-benefits
2 https://rynekzoologiczny.pl/wiedza/rynek-karm-dla-zwierzat-w-polsce-niewzruszony-pandemia-covid-19/

 

Reklama