Blisko 1550 kandydatów na letnie staże w Lidlu. Dyskonter wyłoni 60 osób

Blisko 1550 kandydatów na letnie staże w&nbspLidlu. Dyskonter wyłoni 60&nbsposób

Blisko 1550 aplikacji wpłynęło w tym roku do firmy Lidl Polska w związku ze stażami letnimi – informuje dyskonter. Spośród nich w procesie rekrutacji zostanie wyłonionych około 60 osób, które od 1 lipca rozpoczną swoją zawodową przygodę.

Przez trzy miesiące programu stażowego zgłębią praktyczne i teoretyczne aspekty pracy w handlu, zrealizują oraz przedstawią swój indywidualny projekt. Lidl Polska już po raz 11. daje szansę młodym osobom na zdobycie nowych doświadczeń, oferując przy tym wynagrodzenie w wysokości 3 500 zł brutto miesięcznie.

Program stażowy The Lidl Way To Career

Lidl Polska organizuje programy stażowe już od 11 lat. Jak informuje dyskonter, w tym roku nadesłano blisko 1550 aplikacji. 

Pierwszy etap rekrutacji polegał na rozpatrzeniu dokumentów aplikacyjnych pod względem ich poprawności i zgodności z kryteriami rekrutacyjnymi. Drugi na rozmowie telefonicznej, a trzeci odbywał się w formie spotkań rekrutacyjnych online.

W ciągu zaledwie 5 dni z powodzeniem zorganizowano 170 spotkań z kandydatami i wyłoniono przyszłych stażystów do centrali firmy. Część spotkań rekrutacyjnych nadal trwa.

Staż w Lidlu – okres, wynagrodzenie

Staż w Lidl Polska będzie trwać trzy miesiące – od 1 lipca do 30 września. Za każdy miesiąc pracy stażyści otrzymają wynagrodzenie w wysokości 3 500 zł brutto. W tym roku większość, bo ponad 40 osób, będzie pracować w centrali sieci, dodatkowo kilkanaście osób w regionalnych biurach sprzedaży.

Uczestnicy programu "The Lidl Way To Career" wezmą udział w szkoleniach wdrażających oraz zasilą wybrane działy, zgodne z ich zainteresowaniami lub wykształceniem. Zrealizują także indywidualny projekt, którego założenia i efekty przedstawią na koniec realizowanego stażu.


Fot. mat. prasowe

Reklama