7 000 000 zł – tyle wsparcia klienci Biedronki przekazali już Ukrainie

7&nbsp000&nbsp000&nbspzł – tyle wsparcia klienci Biedronki przekazali już Ukrainie

O tym, że Polacy szczególnie angażują się w pomoc Ukrainie wie już cały świat. Potwierdzają to dane Biedronki, której klienci wsparli akcje pomocowe łączną kwotą 7 milionów złotych.

Licznik zbiórki prowadzonej przez Biedronkę wśród klientów z każdą godziną zwiększa swoją wartość. Kwota "Wsparcia dla Ukrainy" właśnie przekroczyła 7 milionów złotych. To oznacza, że oprócz już przekazanych 5 milionów, kolejne 2 miliony złotych zostanie przekazane trzem organizacjom pozarządowym, które Biedronka niedawno włączyła do programu Wsparcie dla Ukrainy.

Najważniejsze jest, by wspierać naszych sąsiadów i przyjaciół w potrzebie, a to jest nasz główny cel. Wiemy, że potrzebna jest pomoc długofalowa i przemyślana. Dlatego przekazujemy istotne kwoty kolejnym organizacjom, które wspierają Ukrainę w dłuższej perspektywie, ciesząc się jednocześnie z efektów dotychczasowych wspólnych działań.

Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji i CSR w sieci Biedronka

Potrzeby stale się zmieniają i dlatego Biedronka cały czas prowadzi zbiórkę produktów pierwszej potrzeby, a także umożliwia klientom wpłaty przy okazji codziennych zakupów. Dzięki temu już po 24 dniach od startu akcji Wsparcie dla Ukrainy Biedronka przeznaczyła pierwsze 5 mln złotych od klientów na rzecz 5 polskich NGO-sów. Teraz kolejne 3 organizacje otrzymają po 700 tysięcy każda na działania, które prowadzą na rzecz Ukrainy tu w Polsce, ale także za naszą wschodnią granicą. Mowa o Szlachetnej Paczce, Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Do tej pory z funduszy zebranych wśród klientów Biedronki sieć przekazała 5 mln złotych na wsparcie dla Ukrainy prowadzone przez: Caritas Polska, Polski Czerwony Krzyż, Polską Akcję Humanitarną, Polską Misję Medyczną oraz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Zbiórki prowadzone przez sieć Biedronka można nadal wspierać w każdym sklepie sieci na terenie całego kraju. Do tej pory dzięki hojności klientów, oprócz darowizn finansowych, podczas prowadzonych w sklepach zbiórek rzeczowych, sieć Biedronka razem z klientami przekazała ponad 588 ton produktów pierwszej potrzeby na cele Wsparcia dla Ukrainy.

Reklama