Kaufland prowadzi rekrutację na letnie praktyki

Doświadczenie ma znaczenie – Kaufland zachęca do udziału w kolejnej edycji letnich praktyk. Trzy miesiące ciekawych wyzwań oraz rozwijających projektów połączonych z wynagrodzeniem to główne atuty praktyk Kaufland.

Praktyki to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia i praktycznych umiejętności w międzynarodowej firmie, które ułatwiają późniejsze odnalezienie się na rynku pracy. Rekrutacja do trzymiesięcznego programu praktyk potrwa do końca maja. Praktyki, które rozpoczną się w lipcu, poza wykonywaniem obowiązków zawodowych dają możliwość wzięcia udziału w inspirujących i angażujących warsztatach. Odbycie praktyk to również szansa na stałe zatrudnienie dla wyróżniających się uczestników.

Zainteresowanie, jakim cieszyła się poprzednia edycja letnich praktyk, pokazało, że młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest zdobywanie doświadczenia, rozwijanie swoich kompetencji oraz kwalifikacji. W tym roku mamy kolejną okazję, by pokazać naszym praktykantom, jakie korzyści u progu wejścia w życie zawodowe dają praktyki pod okiem doświadczonych pracowników naszej sieci. Poza zdobywaniem wiedzy i kwalifikacji praktykanci mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3200 złotych brutto miesięcznie.

Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska

Świadomi na rynku pracy

Wiedza merytoryczna, szeroko rozumiane doświadczenie, znajomość narzędzi, systemów czy programów to główne oczekiwania, jakie stawiają przed absolwentami pracodawcy. Każda sposobność, by zdobyć dodatkowe umiejętności zawodowe i nawiązać kontakty, to inwestycja w przyszłość. Przez trzy miesiące uczestnicy będą stawiać swoje pierwsze kroki w zawodzie przy wsparciu profesjonalistów dzielących się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kaufland realizuje letnie praktyki obejmujące wszystkie obszary firmy: sprzedaż, logistykę, centralę przedsiębiorstwa oraz biuro regionalne w Warszawie. Do programu w centrali oraz w biurze regionalnym sieci w Warszawie zaproszeni są studenci lub absolwenci szkół wyższych, natomiast praktyki w sprzedaży oraz w obszarze logistyki mogą odbyć wszyscy chętni, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia. Ponieważ celem programu jest zapoznanie młodych ludzi kompleksowo z pracą całej sieci, dlatego praktykanci z Centrum Usług Wspólnych oraz biura regionalnego będą mieli okazję do wizyty w centrum logistycznym w Woli Krzysztoporskiej. 

Dodatkowo – podobnie jak w roku ubiegłym – będą mogli wziąć udział również w wyzwaniu Market Challenge – grze, w której praktykanci podzieleni na zespoły będą współzawodniczyć, wykonując zadania związane z codziennym funkcjonowaniem sklepów. Konkurs „Innowacje na wakacje” to kolejna nieodłączna część programu, w którym wszyscy praktykanci są zachęcani do zgłaszania swoich pomysłów dotyczących optymalizacji pracy. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone.


Fot.: mat. prasowe

Reklama