Vodka 4 Peace i Vodka Zelensky. Cały zysk ze sprzedaży wesprze Ukrainę

Vodka 4 Peace i&nbspVodka Zelensky. Cały zysk ze&nbspsprzedaży wesprze Ukrainę

Firma Drink For Peace, której założycielem jest szwajcarski biznesman, Tobias Reichmuth, rozpoczęła sprzedaż charytatywnej wódki. Cały zysk wesprze dotkniętych wojną Ukraińców.

Realna pomoc dla Ukrainy

Marka Vodka Zelensky powstała w marcu tego roku z inicjatywy szwajcarskiego przedsiębiorcy Tobiasa Reichmutha oraz Anastasii Rosinina, która wskutek wojny musiała uciekać z Kijowa. Jak komentował w marcu Tobias Reichmuth, celem założenia wódki Zelenksy było wyjście z pozycji bezsilności widza i zorganizowanie dużego, realnego projektu pomocowego.

Firma zobowiązała się przekazać Ukrainie 100% zrealizowanych zysków do co najmniej 2026 roku. Dodatkowo, w ramach pomocy doraźnej, 5 funtów, euro czy franków (w zależności od miejsca sprzedaży) z każdej butelki zostanie przekazane ukraińskim organizacjom pozarządowym.

Wódka Zelensky

Jeszcze w kwietniu tego roku w sprzedaży dostępna była butelka charytatywnej wódki z niebiesko żółtą etykietą z napisem "Vodka Zelensky". Obecnie na stronie sklepu internetowego widnieje jednak informacja o tym, że charytatywny produkt nazywa się Vodka 4 Peace, zaś w obiegu, ze względu na zleconą logistykę, krążyć mogą ostatnie sztuki wódki "Zelensky".

Vodka 4 Peace jest na ten moment dostępna w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Niemczech. Butelka o pojemności 700 ml kosztuje £29,90 na Wyspach oraz 36,11 euro na kontynencie.


Fot. Wódka "Zelensky" (vodka4peace.com)

Reklama