Szwajcarski producent zmienił zdanie. Lindt & Sprüngli całkowicie opuszcza Rosję

Szwajcarski producent zmienił zdanie. Lindt & Sprüngli całkowicie opuszcza Rosję

Grupa Lindt & Sprüngli w marcu br. zdecydowała w wstrzymaniu swojej działalności na terenie Federacji Rosyjskiej. Po czterech miesiącach producent informuje o całkowitym wyjściu z tego rynku.

Koniec szwajcarskich czekoladek Lindt & Sprüngli w Rosji

W odpowiedzi na rosyjską napaść na Ukrainę, szwajcarski producent czekolady początkowo wstrzymał działalność wszystkich swoich sklepów w kraju agresora. Mowa o 8 firmowych placówkach. Na kilka miesięcy po tej decyzji, w sierpniu br., firma w krótkim komunikacie poinformowała o całkowitym wycofaniu się z Rosji.

"Grupa Lindt & Sprüngli postanowiła wyjść z rynku rosyjskiego. Będziemy wspierać naszych pracowników w Rosji i działać zgodnie z lokalnymi przepisami" – czytamy w komunikacie.

Sklepy Lindt już nie otworzą się w kraju agresora

Producent wstrzymał dostawy swoich produktów do Rosji już na początku marca. W tym samym czasie natychmiastowo zamknięto wszystkie sklepy zlokalizowane na tym rynku.

Dotychczasowe zawieszenie działalności przerodziło się właśnie w decyzję o całkowitym wycofaniu się z terytorium agresora. Producent nie informuje, w jakim terminie nastąpi zakończenie działalności.


Foto: Pixabay

Reklama