McDonald's wraca do Ukrainy. Sieć fast-food ponownie otworzy restauracje

McDonald's wraca do Ukrainy. Sieć fast-food ponownie otworzy restauracje

Działalność McDonald's w Ukrainie została wstrzymana 24 lutego, tuż po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w tym regionie. Po blisko sześciu miesiącach, globalna sieć fast-food informuje o planach ponownego otwarcia restauracji, które zawiesiły swoją pracę.

"Po szeroko zakrojonych konsultacjach i dyskusjach z ukraińskimi urzędnikami, dostawcami i specjalistami ds. bezpieczeństwa oraz biorąc pod uwagę prośbę naszych pracowników o powrót do pracy, postanowiliśmy wprowadzić etapowy plan ponownego otwarcia niektórych restauracji w Kijowie i zachodniej Ukrainie" – przekazał Paul Pomroy w wiadomości skierowanej do systemu McDonald's.

Restauracje McDonald's ponownie otwarte w Ukrainie

Sieć przyznaje, że w ostatnim miesiącach wzrosło przekonanie o tym, aby ponowne otwarcie restauracji miało "wspierać małe, ale ważne poczucie normalności". Silne pragnienie powrotu do pracy wyrazili także sami pracownicy McDonald's – czytamy w komunikacie.

O tym, że wznowienie działalności gospodarczego sieci fast-food będzie wspierać lokalną gospodarkę i Ukraińców, poinformowali także sieć ukraińscy urzędnicy.

Sieć wznawia dostawy towarów do Ukrainy

Sieć zdecydowała na wdrożenie planu otwarcia swoich restauracji. Na ten moment mowa o punktach, w których prowadzenie działalności będzie "bezpieczne i odpowiedzialne".

McDonald's w ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie współpracę z dostawcami w celu dostarczenia produktu do restauracji, przygotowania obiektów fizycznych do obsługi klientów, sprowadzenia zespołów restauracyjnych i pracowników z powrotem na miejsce oraz wdrożenia ulepszonych procedur i protokołów w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników i klienci – czytamy dalej w komunikacie firmy.

McDonald's przed rozpoczęciem wojny w Ukrainie posiadał w tym kraju ponad 100 restauracji. Punkty zostały tymczasowo zamknięte 24 lutego br. z uwagi na bezpieczeństwo pracowników. Chwilę po ten decyzji, na początku marca, firma w formie sprzeciwu wobec agresji zamknęła także swoje restauracje w Rosji – najpierw tymczasowo, jednak obecnie wiemy już o tym, że sieć zakończyła definitywnie swoją obecność na tym runku.


Foto: Pixabay

Reklama