Dwie nowości od Wawelu. Czekolady inspirowane znanymi ciastami

Dwie nowości od Wawelu. Czekolady inspirowane znanymi ciastami

Wawel wprowadził do oferty dwa nowe smaki czekolad inspirowane znanymi ciastkami, tartą czekoladową oraz brownie.

Opakowania słodkich nowości również kolorystyką i grafiką nawiązują do ciast, którymi są inspirowane. Tarta cytrynowa dostępna jest w pastelowo-żółtym opakowaniu, natomiast Brownie z malinami ma subtelny brązowy odcień.

Dwie nowości od Wawelu. Czekolady inspirowane wypiekami

Do czekoladowego portfolio marki Wawel dołączyły dwa wyjątkowe smaki, inspirowane lubianymi ciastami: czekolada Tarta cytrynowa 43% cocoa 100 g, zachwycająca orzeźwiającym nadzieniem cytrynowym z chrupiącymi drobinkami oraz Brownie z malinami 43% cocoa 100 g, o smaku soczystej maliny i szlachetnej czekolady Wawel. Oba nowe produkty powstają w oparciu o sprawdzone receptury i najwyższej jakości surowce oraz dobre składniki.

Dwie nowe czekolady od Wawelu – Tarta cytrynowa oraz Brownie z malinami (mat. prasowe)

Jak przyznaje Dorota Piwowarska, Category Manager w firmie Wawel, popularne podczas rodzinnych wydarzeń czy spotkań z przyjaciółmi ciasta były inspiracją do stworzenia tych dwóch wyjątkowych połączeń. "Jesteśmy pewni, że przypadną do gustu miłośnikom tych słodkich wypieków i podbiją podniebienia zarówno starszych, jak i młodszych konsumentów" – dodaje Dorota Piwowarska.

Nowe smaki czekolad Wawel bazują na szlachetnej ciemnej czekoladzie, której aksamitna konsystencja oraz głęboki, aromatyczny smak są efektem wydłużonego procesu konszowania. Wnętrze wypełnia starannie przygotowane nadzienie, gdzie łączą się smaki cytryny z chrupiącą tartą lub maliny z intensywnie kakaowym brownie. Czekoladowe nowości marki Wawel zostały stworzone z najwyższej jakości składników oraz przy użyciu tylko naturalnych aromatów.


Fot.: mat. prasowe (Wawel)