Wawel przygotował specjalną czekoladę, która trafi do Ukrainy

Wawel przygotował specjalną czekoladę, która trafi do Ukrainy

Wawel przygotował specjalną wersję czekolady, która trafi do osób przebywających na terenie dotkniętej wojną Ukrainy. Produkt został zamknięty w wyjątkowym opakowaniu.

Wawel przekaże przebywającym na terenie objętym wojną Ukraińcom 24 tys. sztuk Czekolady gorzkiej 70% cocoa z linii Premium. Producent zaprojektował specjalne opakowanie nawiązujące do ukraińskiej flagi.

"Poprzez takie wyjątkowe działanie chcemy wyrazić naszą solidarność z narodem Ukrainy. Wierzymy, że ten gest nie tylko wzmocnieni fizycznie, ale także doda otuchy naszym sąsiadom" – wyjaśnia Dorota Piwowarska, Senior Category Manager.

Czekolada dla Ukrainy od Wawelu (mat. prasowe)

Akcja została zorganizowana we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych, koordynującą transporty na teren Ukrainy.

To już kolejne działanie na rzecz Ukrainy, podejmowane przez firmę Wawel i Fundację Wawel z Rodziną. W ciągu ostatniego miesiąca fundacja przekazała słodycze instytucjom koordynującym wsparcie produktowe, zarówno dla osób przybywających do Polski, jak i pozostających na terenie Ukrainy. Kilkanaście tysięcy sztuk czekolad i batonów trafiło już do uchodźców goszczących na terenie Małopolski, dotarło też m.in. do Kijowa. Firma wspiera także wydarzenia kulturalne i familijne, organizowane dla rodzin z Ukrainy.


Fot. mat. prasowe

Reklama