Sokołów partnerem znanej aplikacji. Czy skorzystają konsumenci?

Sokołów partnerem znanej aplikacji. Czy skorzystają konsumenci?

Sokołów nawiązał współpracę z aplikacją Too Good To Go, w ramach której w wybranych sklepach Gzella Net, konsumenci korzystający z aplikacji mogą w atrakcyjnej cenie nabyć pełnowartościowe produkty, ze zbliżającym się terminem przydatności do spożycia.

Grupa Sokołów od lat w swojej strategii przykuwa ogromną uwagę do działań w obszarze społecznej odpowiedzialności. Współpraca, której celem jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności, to chęć zmierzenia się z poważnym globalnym problemem. 

Sokołów zawsze przywiązywał szczególną wagę do zasad zrównoważonego rozwoju, a idea „zero waste” jest z pewnością jego ważnym elementem. Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za to, by nasze produkty miały gwarancję najwyższej jakości, bezpieczeństwa i smaku, ale też by zostały w pełni wykorzystane. Dlatego zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z aplikacją Too Good To Go.

Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A.

Firmy zarejestrowane w aplikacji Too Good To Go, mają możliwość tworzenia paczek zawierających pełnowartościowe produkty, które wkrótce musiałyby zostać zutylizowane, ze względu na koniec terminu przydatności do spożycia. Użytkownicy aplikacji dostają informację, jakie paczki są dostępne w ich okolicy. Mogą je nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie.

Aby zmniejszyć skalę marnowania, potrzebujemy zaangażowania zarówno użytkowników, jak i poszczególnych ogniw łańcucha dostaw żywności. Rozpoczęcie współpracy z markami Sokołów i Gzella to jasny sygnał, że aplikacja jest doskonałym narzędziem ograniczania strat dla każdego biznesu spożywczego.

Anna Kurnatowska, Country Manager Too Good To Go w Polsce

Firma Sokołów od początku współpracy z aplikacją Too Good To Go widzi pozytywne efekty.

Paczki przygotowane przez nasze sklepy i wystawione w aplikacji niemal natychmiast znajdują swoich nabywców. Od początku współpracy udało nam się uratować już ponad 3 500 posiłków, o łącznej masie ok. 4 ton, a odpowiadający im ekwiwalent uratowanego dwutlenku węgla wynosi niemal 9 ton. Oczywiście z każdym dniem te liczby rosną. Satysfakcję daje nam także wysoki poziom ocen, wystawionych nam przez użytkowników aplikacji, który wynosi 4,68/5 i obejmuje średnią ocenę paczki, obsługi i punktu sprzedaży.

Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A.

Obecnie korzystanie z aplikacji Too Good To Go jest możliwe w wybranych sklepach Gzella Net w Gdańsku, Warszawie, Tczewie i Szczecinie. 


Fot. mat. prasowe

Reklama