Kaufland rozpoczyna coroczną zbiórkę żywności w ponad 100 sklepach

Kaufland rozpoczyna coroczną zbiórkę żywności w ponad 100 sklepach

W ponad 100 sklepach Kaufland odbędą się coroczne zbiórki żywności organizowane wspólnie z Caritas Polska oraz Bankami Żywności. Zgromadzone towary trafią do najbardziej potrzebujących osób.

Przez dwa nadchodzące weekendy (25-26 marca oraz 1-2 kwietnia) w blisko połowie sklepów Kaufland wolontariusze będą zbierać produkty pierwszej potrzeby o długim okresie przydatności do spożycia, w tym m.in. olej, mąkę, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawę, herbatę. Zgromadzone dary trafią do osób najbardziej potrzebujących – m.in. wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, bezrobotnych, a także obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.

Klienci naszych sklepów chętnie angażują się w pomoc potrzebującym, dlatego też zbiórki żywności przeprowadzane wspólnie z Caritas Polska i Bankami Żywności są już przedświąteczną tradycją w naszej sieci. Z przekazywanych produktów powstają pełnowartościowe posiłki dla osób najbardziej potrzebujących – w tym roku także uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym kraju. Również jako firma w ramach współpracy z OPP regularnie przekazujemy artykuły, które są dystrybuowane do ludzi będących w trudnej sytuacji materialnej. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wartość towarów przekazanych za pośrednictwem sklepów Kaufland wyniosła ponad 8 milionów złotych.

Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska

Listę sklepów Kaufland, w których odbędą się zbiórki, można znaleźć na stronie internetowej.


Fot.: mat. prasowe