Kaufland rozszerza asortyment o nową markę własną

Kaufland rozszerza asortyment o nową markę własną

Kaufland postanowił stworzyć własną linię kosmetyków naturalnych – bevola naturals. Produkty nie zawierają silikonów, parafiny i drobin mikroplastiku, a dodatkowo są neutralne dla klimatu*.

Chcąc zapewnić klientom jeszcze większy wybór artykułów do pielęgnacji i higieny, Kaufland wprowadził do oferty nową markę – bevola naturals, która obejmuje wegańskie kosmetyki produkowane wyłącznie dla sieci.

Wszystkie produkty marki bevola naturals są certyfikowane przez niezależną organizację non-profit NATRUE, a ich receptury nie zawierają silikonów, parafiny, olejów mineralnych oraz czysto syntetycznych barwników i substancji zapachowych. Marka bevola naturals obejmuje obecnie kilkanaście produktów – w zależności od sklepu są to: żele pod prysznic, balsamy i masła do ciała, mydła, szampony, odżywki i maski do włosów w różnych wariantach. Produkty zawierają m.in. składniki pochodzenia naturalnego, takie jak olej kokosowy, masło shea czy ekstrakty z cytrusów z uprawy ekologicznej.

Jednym z priorytetów sieci Kaufland jest rozwój asortymentu o produkty wytworzone w sposób zrównoważony. Poprzez nową markę bevola naturals zapewniamy naszym klientom jeszcze większy wybór certyfikowanych kosmetyków wegańskich, które w swoim składzie nie zawierają czysto syntetycznych substancji. Wierzymy, że zarówno właściwości pielęgnacyjne, jak i ekologiczne walory produktów przekonają konsumentów do wypróbowania naszej nowej marki.

Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska

Artykuły bevola naturals zostały wytworzone z dbałością o bezpieczeństwo nie tylko dla skóry człowieka, ale także i środowiska. Receptury produktów nie zawierają mikroplastiku. Artykuły są także neutralne dla klimatu*, co oznacza, że sieć dokładnie zmierzyła ich ślad węglowy, a emisje, których nie może uniknąć, są kompensowane poprzez wsparcie certyfikowanych projektów ochrony klimatu.

W opakowaniach produktów bevola naturals Kaufland stosuje m.in. materiały, które pochodzą z recyklingu czy też nadają się do ponownego przetworzenia. Na tego typu opakowaniach można znaleźć specjalne oznaczenie „świadomie zapakowane”.


Foto: mat. prasowe

* Emisje są kompensowane poprzez realizację certyfikowanych projektów związanych z ochroną klimatu