Kaufland Polska: Wojna w Ukrainie trwa, a my nie pozostajemy obojętni!

Kaufland Polska: Wojna w Ukrainie trwa, a my nie pozostajemy obojętni!

Sieć sklepów Kaufland Polska na swojej stronie LinkedIn poinformowała o kontynuacji działań mających na celu pomoc uchodźcom oraz obywatelom Ukrainy, którzy postanowili zostać w swoim kraju.

Wojna w Ukrainie trwa, a my nie pozostajemy obojętni. O naszych dotychczasowych inicjatywach pisaliśmy w poprzednich postach, ale od tego czasu sporo się wydarzyło.

Kaufland Polska

Sieć podsumowuje dotychczasowe działania

Jak poinformowała sieć w piątek, dotychczas zrealizowano następujące działania:

  • Z Centrum Dystrybucyjnego w Woli Krzysztoporskiej do Fundacji Caritas ruszyły 3 duże ciężarówki z niemal setką palet wypełnionych produktami. Trafią do uchodźców z Ukrainy, którzy ucierpieli w wyniku wojny. Sieć szczególnie serdecznie dziękuje pracownikom logistyki, którzy pod okiem Mateusza Staniszewskiego, dyrektora Centrum Dystrybucyjnego i prokurenta w Kaufland Polska sprawnie przygotowali wysyłkę.
  • W centrali trwa właśnie zbiórka zabawek i pomocy edukacyjnych. Tym działaniem Kaufland Polska wspiera Fundację Antoni, która postanowiła przystosować dla dzieci istniejącą świetlicę Tobiaszki na Kasprowicza i stworzyć nową świetlicę na Sołtysowicach pod nazwą "Punkt Opieki nad Dziećmi z Ukrainy":. To właśnie tam dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o zmartwieniach i zintegrować się z rówieśnikami.
  • Kaufland Polska zachęca osoby z Ukrainy do podjęcia pracy w sieci. Eksponuje ogłoszenia oraz plakaty w języku ukraińskim a nowo zatrudnionym oferujemy kurs języka polskiego.

Mottem sieci w kontekście pomocy dla Ukrainy jest ZRÓBMY TO RAZEM - DLA UKRAINY!


materiały: komunikat prasowy sieci na LinkedIn / foto: Kaufland Polska (LinkedIn)