Praca w Lidlu. Sieć zaprasza do rekrutacji ukraińskich uchodźców

Praca w Lidlu. Sieć zaprasza do rekrutacji ukraińskich uchodźców

Lidl Polska zachęca osoby doświadczające kryzysu uchodźczego do pracy w swoich strukturach. Sieć dostosowuje właśnie platformy rekrutacyjne, aby dotrzeć do osób z Ukrainy. 

Sieć Lidl Polska podkreśla, że stosuje politykę równych szans i od początku swojej działalności jest otwarta na pracowników różnych narodowości, którzy są częścią zespołu Lidla. Mając świadomość, że wielu obywateli tego kraju będzie poszukiwać w najbliższych tygodniach w Polsce pracy, firma właśnie dostosowuje swoje oficjalne platformy rekrutacyjne tak, aby dotrzeć do nich z propozycją pracy jak najszerzej – od tej pory wybrane ogłoszenia rekrutacyjne będą publikowane w języku polskim oraz ukraińskim.

Lidl Polska rekrutuje

Zespół Lidl Polska liczy aktualnie 25 tys. osób. Sieć w dalszym ciągu planuje systematycznie zwiększać zatrudnienie, przeznaczając na utworzenie nowych miejsc pracy blisko 100 mln zł. Tylko w tym roku Lidl planuje stowrzyć ok. 1 500 nowych etatów w sklepach, magazynach oraz centrali Lidl Polska.

W ramach rekrutacji jest przestrzeń dla kandydatów z innych krajów. Jak pisze sieć: "Narodowość nie ma znaczenia. Liczą się wyłącznie kompetencje".

Lidl Polska podkreśla także, że dysponuje doświadczeniem zarówno w rekrutacji, ale przede wszystkim integracji pracowników różnych narodowości w ramach firmy. Aby jeszcze lepiej dotrzeć z propozycją pracy do obywateli Ukrainy, którzy będą jej poszukiwać w najbliższych miesiącach, od tej pory wybrane ogłoszenia rekrutacyjne do pracy w Lidl Polska będą publikowane w języku polskim oraz ukraińskim. W procesie rekrutacji kandydatów z Ukrainy Lidl wykorzysta także social media.

Co Lidl Polska oferuje kandydatom?

Firma proponuje wszystkim kandydatom, niezależnie od narodowości, wysokie wynagrodzenia – wyższe niż średnie płace w handlu oraz szeroki pakiet benefitów pozapłacowych. Dla obywateli Ukrainy szczególnie istotna będzie możliwość nauki języka polskiego zapewniona przez firmę.

Co więcej, sieć uruchomiła infolinię pomocową dla pracowników z Ukrainy prowadzoną w ich językach narodowych. Osobom, które wyjechały do Ukrainy celem ewakuacji swoich rodzin, zagwarantowano możliwość powrotu do pracy. Firma deklaruje także wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą zainteresowani pracą w Lidl Polska oraz pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Praca dla osób z Ukrainy w Lidlu. Jakie stanowiska i wynagrodzenie proponuje sieć?

Ogłoszenia w języku ukraińskim będą dotyczyć przede wszystkim stanowisk – pracownik sklepu oraz pracownik magazynu, ale również stanowisk specjalistycznych w centrali firmy. Wynagrodzenia na tych stanowiskach kształtują się następująco:

Pracownicy sklepów zarabiają od 3750 zł brutto do 4600 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 3850 zł brutto do 4800 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4100 zł brutto do 5050 zł brutto. 

Natomiast w przypadku pensji załogi magazynów, wynosi ona od 4350 zł brutto do 4750 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy wzrośnie do poziomu – 4550 zł brutto do 5000 zł brutto. Po dwóch latach zatrudnienia wyniesie od 4800 zł brutto do 5250 zł brutto, a po trzech latach pracy od 5100 zł brutto do 5500 zł brutto.