UOKiK apeluje do firm i konsumentów o bojkot towarów z Rosji i Białorusi

UOKiK apeluje do firm i konsumentów o bojkot towarów z Rosji i Białorusi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zachęca Polaków do bojkotowania rosyjskich i białoruskich produktów, a także przedsiębiorców do wycofania ze sprzedaży takich towarów. "Bądźmy solidarni z Ukrainą, sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji wojskowej" – mówi Chróstny.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny apeluje do polskich przedsiębiorców i konsumentów o solidarne zachowania w związku atakiem Rosji i Białorusi na Ukrainę.

Zachęcamy do akcji niekupowania produktów i usług od firm z Rosji i Białorusi. Doceniamy sieci handlowe wycofujące takie produkty ze swojej oferty. Bądźmy solidarni z Ukrainą, sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji wojskowej 

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Przedsiębiorco, wycofaj ze sprzedaży rosyjskie i białoruskie produkty

"Trwa agresja Rosji przy wsparciu Białorusi na Ukrainę. Stany Zjednoczone, Unia Europejska i poszczególne państwa nakładają sankcje na agresora" – mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. I zachęca polskich przedsiębiorców i konsumentów do wsparcia tych działań. Wycofując ze sprzedaży produkty pochodzące z Rosji i Białorusi możemy uderzyć w ekonomiczne interesy agresora. 

Wiele sieci handlowych już wycofało ze swojej oferty towary pochodzenia rosyjskiego. Przykładowo jako jedne z pierwszych na taki krok zdecydowały się Aldi, Carrefour, Netto, Rossmann i Stokrotka.

Tomasz Chróstny

Konsumencie, kupuj świadomie

Tomasz Chróstny zwraca także uwagę na działania, które w ramach protestu wobec wojny mogą podjąć także indywidualni konsumenci. "(...) możemy świadomie omijać na sklepowych półkach produkty wyprodukowane w tych krajach" – zauważa prezes UOKiK i apeluje do konsumentów, aby zwracali uwagę na kody kreskowe towarów.

Konsumencie, kupuj świadomie: zwracaj uwagę na kody kreskowe: 460-469 (wyprodukowano w Federacji Rosyjskiej), 481 (wyprodukowano na Białorusi). 

Tomasz Chróstny

 

Reklama