Eurocash dołącza do bojkotu rosyjskich i białoruskich produktów

Eurocash dołącza do bojkotu rosyjskich i białoruskich produktów

Grupa Eurocash, największy polski dystrybutor hurtowy FMCG w kraju, wycofuje ze swojej oferty towary pochodzące z Rosji i Białorusi. Produkty te zniknęły z półek hurtowni Cash&Carry oraz z oferty eurocash.pl, a także sieci sklepów Delikatesy Centrum.

Firma dołączyła do bojkotu w poniedziałek, 28 lutego br. "Decyzja ma związek z agresją Rosji na Ukrainę oraz wsparciem, jakiego w tym zakresie udziela agresorowi reżim białoruski" – informuje Grupa. 

Rosyjskie i białoruskie produkty zniknęły z półek hurtowni Cash&Carry oraz z oferty eurocash.pl. W bojkocie uczestniczy także spółka Eurocash Franczyza, operator m.in. sieci Delikatesy Centrum. Dołączenie do bojkotu ogłosiły też marki należące do Grupy Eurocash: Frisco, Duży Ben i Kontigo.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych (FMCG). Spółka współpracuje z ponad 90 tys. klientów, z których aż 70 tys. stanowią przedsiębiorcy prowadzący lokalne sklepy detaliczne w całej Polsce, których Eurocash wspiera w obszarze dystrybucji, marketingu, nowych technologii i edukacji.

Pełna lista sieci handlowych, które dołączyły do bojkotu jest dostępna tutaj.


Foto: mat. prasowe

Reklama